Πανελλήνιο Εφήβων: Σαρωτικό το Περιστέρι την Ασπίδα Ξάνθης

Written by  Μάι 04, 2019

Επιβλητικό ήταν το Περιστέρι στον τελευταίο αγώνα της τέταρτης μέρας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων, καθώς διέλυσε την Ασπίδα Ξάνθης με 94-34 και συνεχίζει δυναμικά την διεκδίκηση του τίτλου.

Το παιχνίδι είχε ενδιαφέρον μόνο στην πρώτη περίοδο, όταν η ομάδα της Ξάνθης κατάφερε να είναι σχετικά ανταγωνιστική (15-23), ωστόσο, από το δεύτερο δεκάλεπτο και έπειτα η διαφορά άνοιξε και τα πάντα εξελίχθηκαν σε τυπική διαδικασία.

Το σκορ του ημιχρόνου ήταν 25-52 και το δεύτερο μέρος το Περιστέρι συνέχισε να είναι καταιγιστικό, φτάνοντας στο τελικό ευρύ σκορ.

Δεκάλεπτα: 15-23, 25-52, 27-75, 34-94

Διαιτητές: Ερικσον, Γιάκομπς, Τσαϊκόφσκι

Ασπίδα Ξάνθης (Κασαρτζίδης): Σμυρλόγλου 3(1), Χαραλαμπίδης 3(1), Παναγιωτόπουλος, Παπαδόπουλος 9, Καρανικολίδης 3, Μπουγιουκλού, Παυλάκης 4, Παπανικολάου 6, Τιτόπουλος, Μακρίδης, Δελιαννίδης 6.

Περιστέρι (Παπαμάρκος): Καράμπελας, Σκόρδος 10(1), Βησσαρίου 13(3), Μιχάλης 11(1), Πλευράκης 23(5), Παπαδόπουλος 5, Σταυρακούκας 12(2), Χάλιος 2, Κάδρας 5, Μαυροκουκουλάκης, Καραμανλής 3, Κρασάκης 10