ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ)
Πανερυθραϊκός – Ιπποκράτης 68-72
ΑΕΝΚηφισιάς – Πανελευσινιακός 83-72
Πρωτέας Β. - Ικαρος Ν.Σμ. 78-57
ΚΑΟΚορίνθου – Ιωνικός Ν. 44-54
Παγκράτι – Δάφνη Δ. 77-72
Ηράκλειο – Τρίτων 57-64
Νικηφόρος Μάνδρας – Κορωπί 84-80
ΕΦΑΟΖ – Διαγόρας Δρ. 60-77
ΤΑ ΦΥΛΛΑ ΑΓΩΝΑ:
ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΙΠΠΟΚΡΑΤΗΣ ΚΩ 68-72
Δεκάλεπτα: 15-15, 34-28, 56-50, 68-72
Διαιτητές: Μπανασάκης, Καρανικόλα
Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 11, Καλλιανιώτης 9 (3), Δερμιτζάκης 5 (1), Τσακίρης 5 (1), Σκάνδαλος 12, Γιαουρτόγλου 10, Τσικόπουλος, Λέπουρης, Αντωνίου, Μακρόπουλος 10, Σταθόπουλος 6 (2), Καλούδας.
Ιπποκράτης Κω (Κουλουριώτης): Κουμπούρας 24 (1), Τρύπας 6 (2), Ονάσογλου 6, Ασημακόπουλος 22 (1 τρίπ., 12 ριμπ.), Λεκάκης 6, Χαρίσης 2 (8 ριμπ.), Τσακαλέρης 6, Καταβαίνης.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ – ΙΚΑΡΟΣ ΝΕΑΣ ΣΜΥΡΝΗΣ 78-57
Διαιτητές: Μαγκουνής, Αργυρούδης
Δεκάλεπτα: 21-18, 40-32, 60-45, 78-57
Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Αγγελόπουλος 12, Βαρδαβάς 4, Τοπάλης 16(3), Κρανιάς, Αθηνιώτης 5(1), Ματαλιωτάκης 16, Μόρφης 5(1), Λάτσης, Μπάλλας 9(3), Ματσάγγος 2, Παπάδης 3(1), Καματερός 6.
Ικαρος Νέας Σμύρνης (Μάνος): Γραμματικός 14(1), Ζούκας 2, Δαρμογιάννης 3(1), Βελιζιώτης 2, Δορκοφίκης 8(1), Μελισσουργός 7(1), Σπυρόπουλος 8, Βούζας 6, Μιχαλόπουλος 4, Λάβαρης 2, Γιανακοδήμος 2, Πασπαλάς
ΕΦΑΟΖ – ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΔΡΥΟΠΙΔΕΩΝ 60-77
Δεκάλεπτα: 16-22, 31-36, 39-57, 60-77
ΕΦΑΟΖ (Ζήβας): Γκόντγουϊν 3(1), Εμμανουηλίδης 11, Γκαβασιάδης 11(3), Κοψιάς 8(2), Γρατσιάτος 7(1), Αλεξανδρόπουλος, Σαμοθράκης 2, Καστανιώτης 2, Σαρκλης 2, Τσιτσιγιάννης 2, Υφαντής 2, Παπαρέγκας 10(2)
Διαγόρας Δρυοπιδέων (Σαμόλης): Τσέρτσακ 4, Κουκάς 17(5), Λυκογιάννης 17(3), Καραλής, Κωνσταντώνης, Πέττας 16(1), Μαυροειδάκος 1, Αλεξανδρόπουλος, Παπαδολιάς 4, Καλίλας, Κατιάκος 15, Καραβανάς 2
ΝΕΑ ΚΗΦΙΣΙΑ-ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 83-72
Δεκαλέπτα: 25-15, 26-25, 14-19, 18-13
Διαιτητές: Αναστασίου-Τεφτίκης Σ.
Α.Ε.Ν.Κ.( Λιογας, Λαδικος) : Καμαριανος 12(1), Μοσχοβιτης 19(2), Κεφαλάς 10, Μαρινος, Ντουζιδης, Χαϊκαλης 5(1), Χατζηνικολας 14(2), Ψαροπουλος 23(3),Πρεκας.
Πανελευσινιακός (Τσαουσίδης): Αβραμίδης 10(1), Νικολακόπουλος 5(1), Κελαϊδης 18(2), Χορτσας, Ζούμπος 13(2), Τζιαλλας 3, Στεφος 7, Δούκας 2, Ματζιωρης 14.
ΗΡΑΚΛΕΙΟ-ΤΡΙΤΩΝ 57-64
Δεκάλεπτα:25-19, 31-30, 44-50, 57-64
Διαιτητές : Ρίζος-Τσιμπούρης
Ηράκλειο (Μακράκης): Κίτσος-Καλυβιανάκης, Σταμπουλής 16 (1), Μποχωρίδης 5 (1), Λάκκας 7, Πετράκης, Λιανός 19 (1), Πρωτογεράκης 4, Καλατζής, Χάλαρης 6, Παπαδάκης, Μηλαθιανάκης.
Τρίτωνας (Μιχελάκος): Ευστρατίου 1, Κούτουλας 7 (1), Φράγκος, Καλαντζής 12 (1), Τασόπουλος 5, Ντιμπ 4, Θύμνιος 2, Καραδολάμης 17 (1), Δαμιανάκος, Γκαβανόπουλος 7 (1), Κουκούνιας 8, Βερτούδος.
ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ-ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΙΚΑΙΑΣ 44-54
Δεκάλεπτα: 13-12, 28-23, 38-38, 44-54
Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Καμήτσος
Κόρινθος (Νικητόπουλος) : Πράτης, Κατσαμάκης 6(1),Σακελλαράκης, Μακρής 12(1),Κεφαλάς 12 (2),Σταυριανόπουλος, Γεωργούλης, Αντωνόπουλος 4, Σκόρδας 6,Γιανναλέτσος 4(1).
Ιωνικός Νικαίας (Γούναρης): Βασιλόπουλος 7(1),Κοντραφούρης,Κουντουράς 9(3), Καράμπουλας 11(1), Βουγιούκας 6, Πετροδημόπουλος 6, Παλαιοχωρίτης,
Μπατής 2, Βασιλόπουλος 1(10 ασίστ), Κανονίδης 8, Κατούφας 4, Χατζηκυριάκος.
ΓΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ-ΚΟΡΩΠΙ 84-80
Δεκάλεπτα: 21-23, 48-37, 67-58, 84-80
Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Λύρας
ΓΣ Μάνδρας Νικηφόρας (Μπεκές) : Τζιβελέκας 5 (1), Κούσουλας 16 (1), Καραμπάτσος 17 (3), Γκαιντάσοφ 11 (1), Παπαπέτρος 3, Βαφειάς 5 (1), Γεωργοπαπαδάκος 3 (1), Ψυλέας 24 (1).
Κορωπί (Ρουμελιώτης) : Δενδρινός 4, Γκοντόπουλος 12 (1), Σερέτης 14, Αγόρης 5 (1), Σιμιτζής 12 (4), Σπανός 15 (2), Μαλτέσιος 16, Γκίνης, Πετς 2.
ΠΑΓΚΡΑΤΙ – ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ 77-72
Δεκάλεπτα: 24-19, 39-39, 61-59, 77-72
Διαιτητές : Μηλαπίδης-Ραχιώτης
Παγκράτι (Κουστένης): Καυκής 19 (2), Χριστόπουλος 1, Γεωργοπαπαδάκος 29 (6), Κούτρας, Γιαννίκος 2, Τζάτζας 12 (2), Λυτόπουλος 5, Μπένος 4, Ξιούρας 3 (1), Φάσουρας, Γερονίκος 2.
Δάφνη Δαφνίου (Ρήγγας) : Γεωργούτσος 16, Κοροβέσης, Θεοδοσίου 2, Καπώνης 8, Χρυσός 8 (1), Σοφρωνάς 10, Γκίνης 12 (2), Μέγας, Μιχόπουλος 2, Γκιουζέλης 2, Τσιάκος 10, Τσελεμπής 2.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
ΟΜΑΔΑ\ΑΓ\Ν-Η\Β
1.Ιωνικός Ν. 13-1 27
2.Ιπποκράτης 9-5 23
-----------------------------------------
3.Πανερυθραϊκός 9-5 23
4.Διαγόρας Δρ. 9-5 23
5.Νικηφόρος Μάνδρα 8-6 22
6.Τρίτων 8-6 22
7.Ηράκλειο 8-6 22
8.Πρωτέας Β. 7-7 21
9.ΕΦΑΟΖ 6-8 20
10.ΚΑΟΚορίνθου 6-8 20
11.Παγκράτι 6-8 20
12.ΑΕΝΚηφισιάς 6-8 20
--------------------------------------
13.Δάφνη Δ. 5-9 19
14.Πανελευσινιακός 5-9 19
15.Κορωπί 4-10 18
16.Ικαρος Ν.Σμ. 3-11 17
ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (15η – 28/01/18)
Ιπποκράτης – ΑΕΝΚηφισιάς
Πανελευσινιακός – ΕΦΑΟΖ
Ικαρος Ν.Σμ. - Πανερυθραϊκός
Ιωνικός Ν. - Πρωτέας Β.
Δάφνη Δ. - ΚΑΟΚορίνθου
Τρίτων – Παγκράτι
Κορωπί – Ηράκλειο
Διαγόρας Δρ. - Νικηφόρος Μάνδρας
2ος Όμιλος
Χαρίλαος Τρικούπης και Ίκαροι Σερρών προχώρησαν με νίκες και παρέμειναν στις πρώτες θέσεις της βαθμολογίας της Εθνικής Ανδρών. Νίκη πήρε και η τρίτη Καβάλα, εκτός έδρας, από τον τέταρτο Ερμή Λαγκαδά.
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ (14η αγωνιστική)
Χαρίλαος Τρικούπης-Γέφυρα 76-52
Στρατώνι-Πευκοχώρι 55-71
Φάρσαλα-Ελίμεια 91-80
Ίκαροι Σερρών-Τιτάνες Παλαμά 85-52
Ερμής Λαγκαδά-Καβάλα 66-70
Μαχητές Δόξας Πεύκων-Ασπίς Ξάνθης 53-58
Ανατόλια-Αγρίνιο 75-62
Ρεπό: Χαλκηδόνα
Τα φύλλα αγώνα:
ΣΤΡΑΤΩΝΙ – ΠΕΥΚΟΧΩΡΙ 55-71
Διαιτητές: Θεοδώρου – Κοιμτζογλου
Δεκάλεπτα: 14 – 21, 25 – 38, 45 – 50, 55 – 71
Στρατωνι (Χατζουλης): Σπυρας 2, Μητσακης 6, Κατσουλης, Δελιδης 13(3), Καραμανωλης 2, Σαμαρας , Φλιατης Ι 10, Λευκαδιτης 5(1), Πολιτοπουλος, Δασκαλοπουλος 17(2)
Eυρώπη ( Μελετιάδης) : Αμπατζιδης 3(1), , Λαζαρίδης, Tζουβάρας 12 (1), Mαυρίδης 15(2) , Kαραμπέκης 2, Mυλωνίδης 5(1), Kιγμέτογλου 15(1), Σικαλίδης 6, Θεοδωρίδης 6, Δανάκης 7(1).
ΧΑΡΙΛΑΟΣ ΤΡΙΚΟΥΠΗΣ-Κ.Σ.ΓΕΦΥΡΑΣ 76-52
Δεκάλεπτα: 21-11 20-11 18-14 17-16
Διαιτητές: Κρεσταινίτης-Μακρόπουλος
Γ.Σ.Χαρίλαος Τρικούπης Μεσολογγίου (Δημητριάδης) : Γυφτάκης 2, Βουρνάς 16(1), Λειβαδάς, Ξηρός 3(1), Μουράτογλου 6, Περρωτής 15, Τριπολίδης Δ. 7(1), Καραγκιολίδης 7, Αδαμόπουλος 4, Παπαζήσης 2, Τριπολίδης Γ. 2, Πολίτης 12.
Κ.Σ.Γέφυρας (Ροδάς) : Νικολαίδης 12(1), Καζαμίας 6(2), Γιαμούκης 1, Κολοκοτρώνης 6(2), Γαρέζος 10(2), Παπαδόπουλος 1, Σιώπης 3(1), Σαραντίδης, Ταουσάνης 9, Μπρουσάλης, Ευσταθιάδης, Μπίσκας 4
ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΑΓΡΙΝΙΟ 75-62
Δεκάλεπτα: 10-29, 37-31, 58-40, 75-62
Διαιτητές :Μελανίδης – Ντόγκας
Ανατόλια (Γκαϊτατζής) : Πουλιανίτης, Πρωτούλης 19,Βλάχος 5(1),Ψυχίδης, Γαλανίδης 11(2),Ζαφειρούδης 2, Συμεωνίδης 3,Ξενιτίδης, Σταματογιάννης 7, Ζώτος 5, Βεργίνης 10(2),Καραποστόλου 13(3)
Αγρίνιο (Διαμαντάκος) :Τασόπουλος 2, Μπερερής, Κυριλής Θ. 11(1),Μουρατίδης 8(1),Γκρέκας 12 (2), Κυριλής Δ. 4,Τάσος 14, Κασαμπαλής 2, Μήτσου 5,Σταύρου 4,Ρέντζιος, Τάγκας
ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΤΙΤΑΝΕΣ ΠΑΛΑΜΑ 85-52
Δεκάλεπτα: 20-22, 49-32, 72-39, 85-52
Διαιτητές: Σιταρίδης – Τσοκόλης
Ίκαροι Σερρών (Ποργιόπουλος): Δαλαγκόζης 4(1), Γρίψιος 6, Σιδερίδης 4(1), Γεωργιανός 12(2), Τσέλιος, Φώτογλου 5(1), Γκούτζιας 4, Κεμανετζής, Γκάτζιας 16(2), Θολιώτης 17(3), Κακιούζης 17.
Τιτάνες Παλαμά (Φόρος): Κουσιάντζας 3, Μπιζιώτης, Τσούμας 3, Γεωργαντζάς 11(1), Μηλιώνης 2, Τζιμούρτος, Αρχοντούλης, Μακρής 2, Μανδαλάκης 15(1), Αποστολάκης 12.
ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΚΑΒΑΛΑ 66-70
Δεκάλεπτα: 16-16, 33-32, 50-50, 66-70
Διαιτητές : Φακίτσας-Γερακίνης
Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Καϊκλής, Αμπατζάς 10, Μήνου, Ελευθεριάδης 2, Τοπουζίδης 3 (1), Μάρουσιτς 17 (1), Παρίτσης 3 (1), Πιλκούδης 2, Δημητρακάς, Γκαμούρας 16, Χριστοδούλου, Κοτσάνος
Καβάλα (Καραπιπερίδης): Ερεμπενάζιε 16 (1), Παντόπουλος, Καπινιάρης 10, Τάγαρης 2, Αθανασιάδης 15 (2), Κουμλέλης 11, Πιεβάλιτσα, Καραθάνασης 4, Παπάς 3, Χονδρόπουλος 9 (3).
ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ-ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ 53-58
Δεκάλεπτα: 12-13, 23-30, 40-42, 53-58
Διαιτητές: Δημάδης-Εκίζογλου
Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφώτης): Βογιατζής 12(4), Αρνίδης, Δήμας 8, Χατζημιχαηλίδης 10(1), Στόλης 9(1), Κωνσταντινίδης 2, Μπάκο, Παπαδόπουλος 5, Βελισσαρίου 5(1)
Ασπίδα Ξάνθης (Ιωάννιδης): Αμουύζιας 3(1), Παπαδάκης 10, Γρούδος 3(1),Κλωναράς 3(1), Κουτσογιάννης 13, Γκέλιος 17(3), Απιδόπουλος , Μασμανίδης, Σαββίδης 6.
ΓΣ ΦΑΡΣΑΛΩΝ - ΕΛΙΜΕΙΑ 91-80
Δεκάλεπτα: 18-23, 44-40, 71-64, 91-80
Διαιτητές: Ταρενίδης-Χατζηχαρίσης
Γ.Σ.Φαρσάλων (Πέρκος-Ρίζος): Σαββίδης 6(1), Νικολόπουλος 22(4), Αλεξόπουλος , Χαιρετίδης 3(1), Σιόλογκας 20, Αναγνωστοπουλος Γ. 28(6), Συνετός 3(1), Αναγνωστόπουλος Χ. 3(1), Λούτας, Λιούπης 2, Καραδήμας, Μακρής 4.
Ελίμεια (Δημόπουλος): Τσιρέκας 2, Μούσιος , Μαλούτας 11(2), Σούπουρας 3(1), Τσιάμης 5(1), Πεχλιβανίδης 2, Κούβελας 9(1), Τσούκας 23(4), Νικολάου 14(2), Τσιμίδης 11.
Βαθμολογία (σε 14 αγώνες):
1. Χαρίλαος Τρικούπης 26 (12-2)
2. Ίκαροι Σερρών 24 (11-2)*
——————————————–
3. Καβάλα 23 (10-3)*
4. Ερμής Λαγκαδά 22 (9-4)*
5. Πευκοχώρι 21 (8-5)*
6. Ανατόλια 21 (8-5)*
7. Φάρσαλα 20 (7-6)*
8. Μαχητές Δόξας Πεύκων 20 (7-6)*
9. Στρατώνι 19 (6-7)*
10. Γέφυρα 18 (5-8)*
11. Αγρίνιο 18 (5-8)*
——————————————–
12. Ασπίς Ξάνθης 18 (5-8)*
13. Χαλκηδόνα 16 (3-10)*
14. Ελίμεια 14 (1-12)*
15. Τιτάνες Παλαμά 14 (1-12)*
(*) Έχουν κάνει το ρεπό τους)
15η αγωνιστική (28/1):
Γέφυρα-Ανατόλια
Πευκοχώρι-Χαλκηδόνα
Ελίμεια-Στρατώνι
Τιτάνες Παλαμά-Φάρσαλα
Καβάλα-Ίκαροι Σερρών
Ασπίς Ξάνθης-Ερμής Λαγκαδά
Αγρίνιο-Μαχητές Δόξας Πεύκων
Ρεπό: Χαρίλαος Τρικούπης