Πρεμιέρα με ήττα για Πολκοβίτσε στο Eurocup

Written by  Οκτ 17, 2019

Εντός έδρας ξεκίνησε το ευρωπαϊκό ταξίδι της η Πολκοβίτσε της Άρτεμις Σπανού, καθώς στην 1η αγωνιστική των ομίλων του Eurocup υποδέχτηκε την Καισέρι και ηττήθηκε με 64-59.

Οι νταμπλούχες Πολωνίας δεν ξεκίνησαν καλά τον αγώνα, πέτυχαν μόλις 11 πόντους στο πρώτο δεκάλεπτο, αντέδρασαν στη δεύτερη περίοδο  και πήγαν στα αποδυτήρια για το ημίχρονο, προηγούμενες με 32-28.  Οι δύο ομάδες στη συνέχεια ήταν πολύ κοντά στο σκορ και η Καισέρι, πιο αποτελεσματική, έφυγε με το ροζ φύλλο αγώνα κερδίζοντας με 64-59.

Η Άρτεμις Σπανού ξεκίνησε στο αρχικό σχήμα και σε 21:25 λεπτά συμμετοχής είχε 9 πόντους με 3/4 δίποντα και 1/3 τρίποντα. Είχε επίσης 4 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κόψιμο.

Επόμενος αγώνας της Πολκοβίτσε στη διοργάνωση στις 23 Οκτωβρίου με την Ορμάν Γκενσλίκ.

Τα δεκάλεπτα: 11-16, 32-28, 44-44, 59- 64