Ανατροπή και νίκη για Πολκοβίτσε

Written by  Νοε 06, 2019
Η Πολκοβίτσε αγωνίστηκε και πάλι εκτός έδρας αυτή την φορά στην Τουρκία απέναντι στην Καισερί Κάσκι την οποία νίκησε με 69-54.

Η τούρκικη ομάδα ξεκίνησε πιο δυνατά τον αγώνα καθώς με ένα σερί 13-0 προηγήθηκε με 13-2.  Στο δεύτερο δεκάλεπτο η διαφορά μεγάλωσε αλλά τέσσερα λεπτά πρίν την λήξη του ημιχρόνου η Πολκοβίτσε ήταν πιο εύστοχη και έτσι έφερε το παιχνίδι στον πόντο (27-26). Οι δύο ομάδες πήγαν στ' αποδυτήρια με την Καισερί Κάσκι να προηγείται με 33-28. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν ντέρμπι και καμία ομάδα δεν ξέφυγε στο σκορ. Η κατάσταση ξεκαθάρισε στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού καθώς οι νταμπλούχες Πολωνίας με ένα επιμέρους σκορ 9-24 πήραν την νίκη.

Η Άρτεμις Σπανού χρησιμοποιήθηκε για 19:57'' και πέτυχε 10 πόντους με 1/2 δίποντα, 8/10 βολές ενώ μάζεψε 4 ριμπάουντ και είχε 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 22-7, 33-28, 45-45, 54-69