Νικήτρια η Μοντάνα, στην τρίτη θέση η Νίκη Λευκάδας

Written by  Σεπ 24, 2017

Νικήτρια του τουρνουά της Νίκης Λευκάδας που πραγματοποιήθηκε υπό την αιγίδα της Περιφερειακής Ενότητας Λευκάδας αναδείχθηκε η βουλγαρική Montana.

Στον τελικό της διοργάνωσης η ομάδα του Στέφαν Μιχαίλοφ επικράτησε οριακά του ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ με σκορ 63-62. Ο Δικέφαλος αν και βρέθηκε πίσω με 9 πόντους στις αρχές της τέταρτης περιόδου επέστρεψε στο ματς, όμως δεν κατάφερε να πάρει την νίκη.

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ-ΜΟΝΤΑΝΑ 62-63

Τα δεκάλεπτα: 14-12, 33-31, 40-45, 62-63

ΠΑΟΚ ΚΥΑΝΑ (Μασλαρινός):  Κωτούλα 7, Λύμουρα 2, Μαγαλιού 4, Στεργίου, Mallard 8, Κουλουμπή 2, Κριμίλη 3, Ταρπάγκου, Τράντα 12,  Lewis 4, Καρακούλα 5, Albanez 19, Κατσαμούρη 4

MONTANA (Mihaylov):  Peteva 11, Dimitrova 10, Simeonova, Filipova, Makerieva 8, Sharenkapova 4, Stoicheva 7, But 12, Jelyazkova 5, Ivanova 6

Στον μικρό τελικό του τουρνουά πραγματοποιήθηκε ένα ακόμα αμφίρροπο παιχνίδι μεταξύ Νίκης και Πανιωνίου. Η ομάδα μας μπήκε πάλι μουδιασμένα στο ξεκίνημα του παιχνιδιού, κυνηγούσε στο σκορ, όμως στο δεύτερο ημίχρονο ήταν καλύτερη και πήρε στις λεπτομέρειες τη νίκη με σκορ 61-58.

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ-ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 61-58

Τα δεκάλεπτα: 11-17, 26-29, 41-40, 61-58

ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Τσινέκε 16, Τελίδου 7, Whitted 8, Τσαμπούρη 3, Luna-Castro 9, Austria 5, Τσέρου 5, Koντογεώργου 8, Αρώνη, Μπάρκα Μ.

ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τσίκληρας): Τσίκα, Σπαθάρου 6, Μπόνη 9, Τσιαδή 8, Σεμανιάκου, Θεοδωρομανωλάκη 3, Στεφανίδου 5, Παπαδοπούλου, Γρηγορίου 3, Johnson 3, Healy 21

Πηγή: nikilefkadaswbc.gr