Μοναδικές απειλές Φασούλα και Χριστινάκη, δεν αρκούσαν στην Al Qazeres

Written by  Δεκ 06, 2020

Για το ισπανικό πρωτάθλημα, η Al Qazeres δεν κατάφερε να νικήσει την Campus Promete παρά τις εξαιρετικές εμφανίσεις των Χριστινάκη και Φασούλα και ηττήθηκε με 68-62.

Παίζοντας σχεδόν ολόκληρο τον αγώνα η Μαριέλλα Φασούλα (39') και 27' η Έλενα Χριστινάκη ήταν οι μοναδικές απειλές για το αντίπαλο καλάθι. Στο ημίχρονο ήταν μπροστά στο σκορ η Qazeres άλλα παίζοντας καλύτερα επιθετικά στο δεύτερο μέρος, κυρίως στην τρίτη περίοδο, η Campus πήρε την νίκη.

Η Ελεάννα Χριστινάκη είχε 20 πόντους (3/9 δίποντα, 4/7 τρίποντα), 2/2 βολές, 3 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κόψιμο και 1 κλέψιμο. Η έτερη Ελληνίδα Μαριέλλα Φασούλα είχε double double με 17 πόντους (8/17 δίποντα, 1/4 βολές), 15 ριμπάουντ, 3 κοψίματα, 3 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 16-21, 31-35, 51-45, 68-62.