Ξεχώρισαν Χριστινάκη και Φασούλα

Written by  Δεκ 23, 2020

Με την Ελεάννα Χριστινάκη σε μεγάλη βραδιά και την Μαριέλλα Φασούλα να ξεχωρίζει επίσης, η Qazeres νίκησε την Quesos El Pastor με 74-56.

Οι γηπεδούχες ξεκίνησαν δυνατά τον αγώνα και γρήγορα προηγήθηκαν με διψήφια διαφορά πόντων, που όσο περνούσε η ώρα μεγάλωνε. Το ημίχρονο έκλεισε με 38-23 για την Κάθερες. Το αποτέλεσμα είχε κριθεί από νωρίς και στο δεύτερο ημίχρονο έκανε περισσότερο συντήρηση δυνάμεων και το τελικό 74-56 ήρθε φυσιολογικά.

Η Ελεάνα Χριστινάκη αγωνίστηκε 33' και πέτυχε 22 πόντους ( 6/12 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 4/4 βολές). Παράλληλα είχε 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ. Η Μαριέλα Φασούλα χρησιμοποιήθηκε 27' σκοράροντας 10 πόντους (5/10 δίποντα) και έχοντας 7 ριμπαουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 18-7, 38-23, 61-35, 74-56.