Νέα ήττα για Κάθερες

Written by  Δεκ 27, 2020

Για την 18η αγωνιστική της Ισπανίας, η Qazeres δεν τα κατάφερε εκτός έδρας απέναντι στην Perfumerias Avenida και ηττήθηκε με 92-50.

Οι γηπεδούχες πήραν από την αρχή τα ηνία στο σκορ και δεν απειλήθηκαν σε κανένα σημείο κατά την διάρκεια του αγώνα. Το ημίχρονο έκλεισε με 50-19. Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες προσπάθησαν να μειώσουν την διαφορά αλλά η Avenida ήταν πολύ εύστοχη από το τρίποντο καθώς σημείωσε συνολικά 14 έναντι 5.

Η Ελεάννα Χριστινάκη αγωνίσθηκε 38' και πέτυχε 16 πόντους (2/7 δίποντα, 2/4 τρίποντα, 6/8 βολές) και είχε 2 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Η Μαριέλλα Φασούλα χρησιμοποιήθηκε 39' πετυχαίνοντας 10 πόντους (5/12 δίποντα). Παράλληλα είχε 5 ριμπάουντ και 4 κλεψίματα.

Η Qazeres βρίσκεται στην 13η θέση με ρεκόρ 5-12 και 22 βαθμούς, ενώ έχει και έναν αγώνα λιγότερο.

Τα δεκάλεπτα: 21-6, 50-19, 71-32, 92-50.