Εξ αναβολής αναμέτρηση για Ceglēd

Written by  Δεκ 27, 2020

Συνέχεια στη δράση για την Ceglēd, με την εκτός έδρας, εξ αναβολής, αναμέτρηση κόντρα στην TFSE-MTK, στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Ουγγαρίας, από την οποία ηττήθηκε με 71-57.

Η Ceglēd, του Κώστα Κεραμιδά και των συνεργατών του Παναγιώτη Λαμπρόπουλου και Μαρίας Παπαβασιλείου, μπήκε πιο δυνατά στον αγώνα και προηγήθηκε με 15-12 στο πρώτο δεκάλεπτο. Η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη στη δεύτερη περίοδο και το επιμέρους 25-14 των γηπεδούχων, διαμόρφωσε το υπερ τους, 37-29 στο ημίχρονο. Το δεύτερο μισό της αναμέτρησης ήταν πιο ισορροπημένο αλλά η Ceglēd δεν μπόρεσε να ανατρέψει την κατάσταση και ηττήθηκε με 71-57.

Η Κατερίνα Σωτηρίου αγωνίστηκε 29:13 λεπτά, σημείωσε 12 πόντους, με 4/9 δίποντα και 4/4 βολές, ενώ είχε επίσης 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 12-15, 37-29, 58-46, 71-57