Άνετο απόγευμα για Σέπσι

Written by  Φεβ 27, 2021

Για τη 13η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ρουμανίας η Σέπσι επικράτησε με άνεση με 98-58 της CSTBv CSU Olimpia Brasov, με την Πηνελόπη Παυλοπούλου να πραγματοποιεί, για δεύτερη συνεχόμενη ημέρα, πολύ θετική εμφάνιση.

Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο η Σέπσι έβαλε τις βάσεις για ένα εύκολο απόγευμα καθώς προηγήθηκε με 25-12. Στην δεύτεροι περίοδο οι φιλοξενούμενες αντέδρασαν, μείωσαν σε 33-28, λίγο πριν τα μέσα του δεκαλέπτου, αλλά οι κυπελλούχες Ρουμανίας, διατήρησαν τον έλεγχο, ανέβασαν τη διαφορά εκ νέου στο +11 (39-28) και πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενες με 50-34. Η εικόνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μισό του αγώνα, η Σέπσι ήταν μπροστά με 72-43 στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου, με τη διαφορά να αυξάνεται όσο κυλούσε ο αγώνας. Η αναμέτρηση ολοκληρώθηκε με 98-58, με τη Σέπσι να συνεχίζει την αήττητη πορεία της στο πρωτάθλημα και να πλησιάζει ακόμα πιο κοντά στο ντάμπλ.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου αγωνίστηκε 18:17 λεπτά, σημείωσε 10 πόντους (2/7 δίποντα, 2/3 τρίποντα), είχε 1 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 25-12, 50-34, 72-43, 98-58