Ήττα και από τη Χατάι για Ολυμπιακό

Written by  Νοε 29, 2018

Στην Τουρκία αγωνίστηκε ο Ολυμπιακός, για την 4η αγωνιστική των ομίλων της Ευρωλίγκα, γνωρίζοντας την ήττα με 71-55 από τη Χατάι, της Κατερίνας Χατζηδάκη.

Ο Ολυμπιακός μπήκε καλά στην αναμέτρηση,  ήταν κοντά στο σκορ στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως ένα «νεκρό» διάστημα στην 2η περίοδο, έδωσε την ευκαιρία στις γηπεδούχες να ξεφύγουν στο σκορ. Η διαφορά που είχε «χτιστεί» η Χατάι διατηρήθηκε μέχρι το τέλος με τον Ολυμπιακό να μην μπορεί να διεκδικήσει κάτι περισσότερο από τον αγώνα. Πρώτη σκόρερ για τις «ερυθρόλευκες» ήταν η Τζέσικα Τόμας με 14 πόντους, ενώ την ακολούθησε  η Αγγελική Νικολοπούλου με 9.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 41-28, 56-42, 71-55

Hatay BB (Χατζηδάκη): Αϊντίν 2, Γκάγιτς 5 (1) Τζόουνς 4, Πάρις 9, Σνίτσινα 10 (1) Μπασαράν , Αμπντελκαντέρ 21 (3), Τ Τζόνσον 17 (3), Κοκσάλ 3 (1).

Ολυμπιακός (Παντελάκης): Κοσμά 4 (1), Μάζιτς 5, Νικολοπούλου 9 (1), Παυλοπούλου, Σταμάτη 5 (1), Τζόνσον 3, Σωτηρίου 6, Σπυριδοπούλου 5 (1), Σταμολάμπρου 4, Τόμας 14 (3)