Νικηφόρα συνέχεια για Παναθηναϊκό, πέρασε από τα Μελίσσια ο Κρόνος

Written by  Νοε 03, 2019
Παναθηναϊκός και Κρόνος Αγίου Δημητρίου συνέχισαν με νίκες την πορεία τους στο πρωτάθλημα της Α1 Γυναικών.

Οι πράσινες επικράτησαν με 70-55 της Νίκης Λευκάδας, ενώ Κρόνος Αγίου Δημητρίου, πήρε σημαντική εκτός έδρας νίκη με 82-63 επί των Μελισσίων.

Ο Παναθηναϊκός διπλασίασε τις νίκες του στο φετινό πρωτάθλημα καθώς επικράτησε της Νίκης Λευκάδας στο κλειστό << Παύλος Γιαννακόπουλος>> με 70-55 . Οι φιλοξενούμενες ήταν ανταγωνιστικές μόνο στο πρώτο ημίχρονο καθώς βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 31-25. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες ανέβασαν στροφές και με το επιμέρους 21-8, έχτισαν μια διαφορά και δεν απειλήθηκαν μέχρι το τέλος του παιχνιδιού.

Μελίσσια-Κρόνος Αγ. Δημητρίου 62-83
Διαιτητές: Παυλόπουλος, Φασόλης, Γρίβα
Δεκάλεπτα: 18-18, 31-47, 48-68, 62-83.
ΜΕΛΙΣΣΙΑ (Μάλαμα): Χάρις 14, Ναυροζίδου 9 (1), Στεφάνου 2, Πατέρα, Κοιλιαρίδη 7, Ζακυνθινού, Κούκη 3, Κωνσταντινίδου, Κούρπα, Γιαμπάνη 15 (2), Μπαλλιούση, Μπαρνς 12.
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ (Ρουμπελάκης): Τζανετάτου 2, Μποσγανά 13 (1), Τσαγκαροπούλου, Τσιαδή 9, Κασάπογλου 15 (3), Τσιχλάκη, Γρηγοροπούλου 2, Γασπαράτου 7, Κάμπελ 25, Σμιθ 4, Ροντινέλι 6, Τσούχλη.

Παναθηναϊκός – Νίκη Λευκάδας 70-55
Διαιτητές: Διαμαντής, Ρίζος, Φάκαρος
Δεκάλεπτα: 11-13, 31-25, 52-33, 70-55
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Καντζιλιέρης): Μαυράκη, Κοιλιά, Μούλη 18, Πούλινς 11, Καρακασίδου 8, Πολίτη 6, Δίελα 7, Μακέι 20(2), Κούκη, Πρίφτη.
ΝΙΚΗ ΛΕΥΚΑΔΑΣ (Δουβίτσας): Πανούση, Πολυμένη 9(1), Παπαμιχαήλ, Πέτροβα, Μπεσάρντ 22(2), Αντομάκο 11(1), Τσέσλεκ 5.