Η Lulea έκανε το 2-1 στα ημιτελικά

Written by  Απρ 10, 2021

Η Lulea επιβλήθηκε της A3 Basket Umea στον τρίτο αγώνα για τα ημιτελικά του πρωταθλήματος με 102-60.

Οι βάσεις για ενα εύκολο απόγευμα για τις γηπεδούχες μπήκαν από την αρχή καθώς προηγήθηκαν με 7-0 ενώ στα μισά του πρώτου δεκαλέπτου μετά από ταιμ άουτ έφτασαν σε διψήφια διαφορά πόντων (16-5). Όσο περνούσε η ώρα η διαφορά μεγάλωνε με την Umea να είναι νευρική στην επίθεση αστοχώντας σε αρκετά σουτ. Το ημίχρονο έκλεισε με 55-29. Στα ίδια επίπεδα κυμάνθηκε και το δεύτερο ημίχρονο και έτσι το 102-60 ήρθε φυσιολογικά με την Lulea να κάνει το 2-1 στις μεταξύ τους αναμετρήσεις.

Η Αγγελική Βιντσιλαίου αγωνίσθηκε 19'23" και πέτυχε 5 πόντους (2/8 δίποντα, 1/3 βολές) μαζεύοντας 4 ριμπάουντ και μοιράζοντας 3 ασίστ ενώ είχε και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 23-13, 55-29, 77-49, 102-60.