Νίκη για τον Χολαργό που ετοιμάζεται για τα πλέϊ οφ

Written by  Μαρ 30, 2019

Ο Χολαργός έβαλε δύσκολα στον εαυτό του απέναντι στη Κύμη όμως , με τους Γιάνκοβιτς, Τάλτον και Οκέρεαφορ έφτασε στη νίκη με 73-66.

Η ομάδα του Άρη Λυκογιάννη μπήκε νωρίς από μπροστά στο σκορ, προηγήθηκε με 23-16 στο πρώτο δεκάλεπτο, ενώ το ημίχρονο έκλεισε με τον Χολαργό να ανεβάζει σε διψήφιο αριθμό τη διαφορά 48-35.

Στο δεύτερο ημίχρονο όμως η Κύμη κατάφερε να ισορροπήσει αν και στο τρίτο δεκάλεπτο η διαφορά ήταν στο +15 (62-47) στο τέταρτο δεκάλεπτο η ομάδα της Εύβοιας μείωσε στο τελευταίο λεπτό σε 69-64 διεκδικώντας τις όποιες ελπίδες της για νίκη. Οι αθλητές του Χολαργού όμως ήταν ψύχραιμοι φτάνοντας στη νίκη με

Πρώτος σκόρερ για τον Χολαργό ο Τάλτον με 18 πόντους ενώ για την Κύμη ο Σάγκς σημείωσε 18.

Τα δεκάλεπτα: 23-16, 48-35, 62-47,73-66