Δυσκολεύθηκε, αλλά πήρε προβάδισμα η Ρεάλ

Written by  Απρ 20, 2017

Η Ρεάλ Μαδρίτης δυσκολεύτηκε αρκετά απέναντι στην Νταρουσάφακα, όμως, στο τέλος πήρε τη νίκη με 83-75 και έκανε το 1-0 στη σειρά των play off.

Η τουρκική ομάδα ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική, κυρίως στο πρώτο μέρος, όταν και βρισκόταν μπροστά στο σκορ, όμως, στη συνέχεια η Ρεάλ πήρε κεφάλι, διατηρούσε το προβάδισμα σε όλο το δεύτερο ημίχρονο και στα κρίσιμα τελευταία λεπτά, δεν επέτρεψε στην ομάδα του Ντέηβιντ Μπλατ να επιστρέψει στην διεκδίκηση της νίκης, ανοίγοντας… λογαριασμό στην προσπάθεια πρόκρισης στο Final Four.

Ο Σέρχιο Γιουλ ήταν για ένα ακόμα παιχνίδι ασταμάτητος, με 23 πόντους και 6 ασίστ, με τον Γκουστάβο Αγιόν να προσθέτει 14 πόντους με 4 ριμπάουντ και τον Άντονι Ράντολφ 9 πόντους με 7 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κοψίματα.

Από τους φιλοξενούμενους, ο Μπραντ Γουαναμέικερ είχε 21 πόντους, ο Γουίλ Κλίμπουρν είχε 15 πόντους με 4 ριμπάουντ και ο Λουκ Χαραγκοντί σημείωσε 11 πόντους με 3 ριμπάουντ.

Τα δεκάλεπτα: 16-24, 36-37, 61-53, 83-75