Η 2η αγωνιστική ημέρα στη Β΄Εθνική

Written by  Οκτ 15, 2018

Τέσσερις ομάδες διπλασίασαν τις νίκες τους στην δεύτερη αγωνιστική του 1ου ομίλου της Β' Εθνικής. Η Πεντέλη που έκανε εντυπωσιακό πέρασμα από τον Αγιο Δημήτριο, ο Τρίτωνας που πήρε το αθηναϊκό ντέρμπι από το Παγκράτι, η Δάφνη που έκαμψε εύκολα την αντίσταση του Παπάγου και ο Δούκας που πέρασε πολύ δύσκολα από την έδρα της Κορίνθου.

Αγρίνιο, ΧΑΝΘ και Μαχητές πήραν εκτός έδρας νίκες στο πλαίσιο της 2ης αγωνιστικής του 2ου Ομίλου της Β’ Εθνικής Ανδρών με πέντε ομάδες να φτάνουν στο 2-0.

1ος όμιλος

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Πανερυθραϊκός - Πρωτέας Β. 68-75

Κρόνος Αγ. Δημ. - Πεντέλη 72-93

Εσπερος - Γλαύκος 81-67

Τρίτων - Παγκράτι 88-83

Μανδραϊκός - Ενωση Ιλίου 94-87

Οίακας Ναυπλ. - Πανελευσινιακός 91-78

Κόρινθος - Δούκας 73-77

Δάφνη Δαφ. - Παπάγου 85-66

 

 

ΠΑΝΕΡΥΘΡΑΪΚΟΣ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ 68-75

Δεκάλεπτα: 15-19, 32-39, 48-58, 68-75

Διαιτητές: Μαραμής, Καραβίτης

Πανερυθραϊκός (Χουχουλής): Δέλλιος 6, Στογιάνοβιτς 13 (3), Καλλιανιώτης 11 (3 τρίπ., 9 ριμπ., 4 κλεψ.), Ντουζίδης 11 (2), Κουντούρης, Σκάνδαλος 9, Γιαουρτόγλου 11, Σούμαν, Στάθης 2, Αντωνίου 3 (1), Ματζιώρης 2, Σπάχια.

Πρωτέας Βούλας (Βλάχος): Κυριλής 4 (1), Αγγελόπουλος 25 (3), Ματσάγγος, Αυγενικός 10 (1), Παπαρέγκας 11, Φιλίππου, Γάργαλης 6, Παπαδάκης, Καματερός 13, Γεωργιάδης, Μόρφης, Ματαλιωτάκης 6. 

 

ΟΙΑΞ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ 91-78

Δεκάλεπτα : 21-25, 38-39, 62-50, 91-78

Διαιτητές : Μαντήλας-Σταθόπουλος

Οίαξ Ναυπλίου (Κουλουριώτης) : Ραζής, Κουμπούρας, 27(1), Πασολαρι, Μανάκας 7, Παπαντωνίου 20 (5), Χασα 4 , Γεωργιάδης 3(1), Τσουχλης, Πελεκάνος 14 (2) , Μπουρτσουκλής 3(1), Σκορδάς 2 , Αναγνωστόπουλος 11. 

Πανελευσινιακός (Καλογήρου) : Κυριακόπουλος 14 (4), Ηλιάδης, Καράμπελας 6, Μουρατίδης 7 (1), Βούλγαρης 15 (4), Σταθόπουλος 1, Ιωάννου, Ψαρόπουλος 13, Πικέας, Δούκας 2, Μαύρος,, Αναγνωστάκης 20 (2).

 

ΔΑΦΝΗ ΔΑΦΝΙΟΥ – ΠΑΠΑΓΟΥ 85-66

Δεκάλεπτα: 23-16, 42-30, 65-54, 85-66

Διαιτητές: Καλογερόπουλος Φ.-Ραχιώτης

Δάφνη Δαφνίου (Κωνσταντινίδης): Καννάς 3, Γκάτζο 4, Κουφόπουλος 4, Γοργόνης 4, Αχείμαστος, Ψημίτης 10, Σαλέχ 19(1), Δομπρογιάννης 4, Μουστόπουλος 11, Παπαδιονυσίου 10(2), Τάταρης 12(2), Αρνόκουρος 4

Παπάγου (Κατσούνης): Παπαζήσης, Πίνης 4, Πρισκομάτης 2, Λεκάκης 2, Χρυσός 9(1), Ζώρζος 8, Παπαπέτρου 11, Κουτρούλιας 17, Μπάλος 7, Γιαννίκος 6, Μάνδαλος, Μακρίδης

 

ΤΡΙΤΩΝ - ΠΑΓΚΡΑΤΙ 88-83

Δεκάλεπτα: 27-26, 48-40, 65-62, 88-83

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Παπαφωτίου

Τρίτωνας (Μιχελάκος): Χανιώτης, Ψαρόπουλος 23 (2), Καλαντζής 6 (2), Σπυριδάκης, Ντίμπ 23 (3), Νικολακόπουλος, Δαμιανάκος, Μαλτέσιος 9, Ζησόπουλος, Κουκουνιάς, 14, Βερτούδος 5 (1), Τσούτσος 6 (2).

Παγκράτι (Λιόγας): Τζιβελέκας 17 (2), Μαγιντόμπε 7 (1), Κούτρας 2, Κατωπόδης, Λυτόπουλος 4, Φωτίου 20 (3), Τζάτζας 6, Δερμιτζάκης 10 (2), Δόξας 2, Ροδοστόγλου 2, Μπένος 13, Αρμάος.

 

ΜΑΝΔΡΑΪΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΙΛΙΟΥ 94-87

Δεκάλεπτα: 34-12, 52-30, 73-64, 94-87

Διαιτητές: Αναστασίου-Κονταράτος

Μανδραϊκός (Κουστένης): Σιμιτζής 12 (1), Σεργιένκο 3 Γεωργοπαπαδάκος Σ. 3, Δέδες 11 (3), Γκαϊτάσοφ 19 (2), Φωτόπουλος 11 (1), Χάλαρης 13 (1), Γεωργοπαπαδάκος Ν. 8 (1), Βασιλόπουλος 18 (2), Κοπακάκης 2.

Ένωση Ιλίου (Κτιστάκης): Παπαγεωργίου, Μπέλλας Γ. 13 (1), Τσακίρης 18 (2), Φουντάς 13 (3), Μπολάτογλου 1, Χαϊκάλης 6 (1), Μπέλλας Οδ. 2, Μανταλβάνος 19, Βαρσαμούλης 16.

 

ΕΣΠΕΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ – ΓΛΑΥΚΟΣ 81-67

Δεκάλεπτα: 20-15, 34-32, 58-48, 81-67

Διαιτητές: Χαλαμπαλάκης-Κοντίλης

Έσπερος Καλλιθέας (Μάντζαρης): Αγγελόπουλος 15 (1), Βάρσος 2, Χατζηκίδης 12 (2), Γραμματικός 18 (2), Θεοδοσίου 2, Σκουλούδης 20, Παπαφλωράτος 4, Κ.Χαρούνι 4, Ν.Χαρούνι 1, Βλασσόπουλος 3

Γλαύκος (Μυριούνης): Μοσχοβάκης 6, Εφέπουλος 3, Καρακωνσταντάκης 16, Σερέτης 10, Αγγελόπουλος 12, Δαβάνης 10, Μοίραλης, Κούτρας, Βανδώρος, Μαναβόπουλος 10

 

ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ – ΠΕΝΤΕΛΗ 72-93

Δεκάλεπτα: 23-24, 48-51, 65-71, 72-93

Διαιτητές: Πόντας, Λαζαρίδης

Κρόνος Αγ.Δημητρίου (Καρακώστας): Κακαργιάς 3(1), Στραγανιώτης 2, Κεφαλάς, Ξιούρας 9(3), Βούζας 8(2), Κόης, Καρακεχαγιάς 2, Στέφος 15, Τσάβος 2, Ανδρεάτος 3(1)

Πεντέλη (Χαρτοματσίδης): Μπούτρης, Γεωργακόπουλου 6(2), Λίτσος 12(4), Αποστολόπουλος 15(3), Κούσουλας 12(2), Καρούζος 8(2), Μπέλη 17, Κουκάκης 9(1), Μπίγγος 4, Σαλτουρίδης 7, Νάσης 3 

 

 

ΚΑΟ ΚΟΡΙΝΘΟΥ - ΔΟΥΚΑΣ 74-77
Τα δεκάλεπτα : 15-12, 32-29, 43-47, 67-67, 73-77 (παρ.)
Διαιτητές : Κωνσταντινίδου-Ρίζος
ΚΑΟ Κορίνθου (Νικητόπουλος) : Νιφόρας 11 (1), Γεωργίου 10 (2), Σακελλαράκης 16 (1), Μακρής 15 (2), Κεφαλάς 11 (1), Αρσένης, Περρωτής 6, Πράττης, Μπαλλής 4.
Δούκας (Χούμπαυλης) : Δενδρινός 9 (2), Καρακατσάνης, Σακελλαρίου 3 (1), Μποχωρίδης 8, Βουγιούκας 14, Ευστρατίου, Γκίνης, Λάκκας 7, Παππάς 18 (2), Τσιτσιγιάννης 9 (1), Αποστολίδης 3, Πετς 6.

Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ (Σε 2  αγώνες)

1. Πεντέλη 2-0 4

2. Δάφνη Δαφ. 2-0 4

-------------------------------------------

3. Τρίτων 2-0 4

4. Δούκας 2-0 4

5. Οίακας Ναυπλ. 1-1 3

6. Παγκράτι 1-1 3

7. Κρόνος Αγ. Δημ. 1-1 3

8. Εσπερος 1-1 3

9. Πρωτέας Β. 1-1 3

10. Πανελευσινιακός 1-1 3

11. Μανδραϊκός 1-1 3

12. Παπάγου 1-1 3

-----------------------------------------

13. Κόρινθος 0-2 2

14. Πανερυθραϊκός 0-2 2

15. Γλαύκος 0-2 2

16. Ενωση Ιλίου 0-2 2

Η ΕΠΟΜΕΝΗ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ (3η, 21/10)

Πρωτέας Β. - Κρόνος Αγ. Δημ.

Πεντέλη - Εσπερος

Γλαύκος - Τρίτων

Παγκράτι - Μανδραϊκός

Ενωση Ιλίου - Οίακας Ναυπλ.

Πανελευσινιακός - Κόρινθος

Δούκας - Παπάγου

Δάφνη Δαφ. - Πανερυθραϊκός

 

2ος όμιλος

Τα αποτελέσματα

Ελευθερούπολη-ΧΑΝΘ 69-72 (61-61 κ.α.)
Ανατόλια-Γέφυρα 76-60
Ερμής Λαγκαδά-Φίλιππος Βέροιας 79-71
Χαλκηδόνα/Προποντίς-Αγρίνιο 65-67
Έσπερος Λαμίας-Φάρσαλα 86-55
Στρατώνι-Μαχητές Πειραματικό Πευκών 56-63
Φαίακας Κέρκυρας-Νίκη Βόλου 78-77
Ίκαροι Σερρών-Μακεδονικός 81-65

Οι αγώνες αναλυτικά

ΙΚΑΡΟΙ ΣΕΡΡΩΝ-ΜΑΚΕΔΟΝΙΚΟΣ 81-65

Δεκάλεπτα: 20-20, 36-31, 57-50, 81-65

Διαιτητές: Ντούρας-Ζαχαριάδης

Ίκαροι Σερρών (Σίσκος): Κάτος, Δούκας, Σιδερίδης 3 (1), Γεωργιανός 8, Δαλαγκόζης 5 (1), Παυλίδης, Κακιούζης 30, Γκουτζιάς, Παπαδόπουλος 4, Καραμπέκης 17 (1), Θολιώτης 12 (2), Φώτογλου 2

Μακεδονικός (Μύθου): Χαλάτσης 7 (1), Κοντσές 5 (1), Μπαρζού 3, Κουντουρατζόγλου 8 (1), Τσινόπουλος 6, Τασούδης, Κομμάτας, Καραθανάσης 6 (1), Ουλουσίδης 10 (1), Καλογεράτος 14 (2), Ιωαννίδης, Χατζίδης 6

ΕΛΕΥΘΕΡΟΥΠΟΛΗ-ΧΑΝΘ 69-72

Δεκάλεπτα: 7-17, 26-31, 46-42, 61-61(κ.α.), 69-72

Διαιτητές: Παπαγερίδης-Ντόγκας

Ελευθερούπολη (Λογοθέτης): Κελεσίδης 6(1), Καραγιώργος 3(1),Στυλίδης 12(2), Κωνσταντάρας, Μπέσσας, Μπουτσακτσή, Ιωάννου 22(6), Απαζίδης, Σταμπουλής 6, Λαζαρίδης 3(1), Χαρισμίδης 3, Βοιβατόπουλος 14.

ΧΑ.Ν.Θ. (Ζαφειρούδης, Τζιόμαλος): Ντίνος12(2), Χονδρόπουλος 8, Παπαδόπουλος 12(3), Μπαλάσκος 5(1), Ζαφειρούδης 5, Δεληγεώργης 8(1), Γεωργάκης 8, Πέτροβιτς 10, Περρής, Βλαγκόγιας 2, Τσάμης 2.

ΣΤΡΑΤΩΝΙ - ΜΑΧΗΤΕΣ ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟ ΠΕΥΚΩΝ 56-63

Δεκάλεπτα : 18-11, 26-33, 40-48, 56-63

Διαιτητές : Γερακίνης-Φακίτσας

Στρατωνι (Χατζουλης): Δοξάκης 11(3),Μπουρδάνος 5, Κολοκοτρώνης 4,Γεωργιάδης 2, Σιδηροηλίας,Φλιάτης,Γκοτζαγιάννης 11, Μπέγος 7(1), Πολιτόπουλος 12(4), Δασκαλόπουλος 4,Δημητράκας

Μαχητές Πειραματικό Πευκών (Γεροφώτης): Βογιατζής 12(3), Δήμας 11,Μαυρίδης 12(2), Χατζημιχαηλίδης , Κλωναράς , Στολής 16,Τσιμίδης 4 , Βαιντερλής 2,Μητσάκης 6, Ελευθεριάδης.

Σ.Α.Α.Κ ΑΝΑΤΟΛΙΑ – ΓΕΦΥΡΑ 76-60

Δεκάλπετα : 19-18, 41-32, 67-47, 76-60

Διαιητές :Φούτζηλας – Σιταρίδης

Ανατόλια (Γκαϊτατζής): Νικολαΐδης 4(1), Στεφανίδης 2, Αμπατζάς 4, Γαλανίδης 7(1), Κάτανος, Κωνσταντινίδης 4, Ξενιτίδης 3, Ζώτος 18(1),Μπρόζος 15, Καραποστόλου 19(3)

Γέφυρα (Κουγιουμτζίδης) : Πουλιανίτης 7, Καραγιαννάκης, Ψευτογκάς 2, Καταβαίνης, Αποστολίδης 11(1), Κουτουξίδης 15(1), Σιώμος 9, Κοτσάνος, Παπαδόπουλος 16(2)

ΕΡΜΗΣ ΛΑΓΚΑΔΑ – ΦΙΛΙΠΠΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ 79-71

Δεκάλεπτα: 23-14, 42-34, 57-51, 79-71

Διαιτητές: Παγώνης – Ξέρας

Ερμής Λαγκαδά (Τσούρμας): Μήνου 2, Παπαπασχάλης, Μάρουσιτς 22 (3), Τσιρογιάννης 13 (1), Ράπι, Παρίτσης 6, Καμαριώτης 7, Πλιούκας 14 (4), Γκαμούρας 11, Χριστοδούλου, Κωνσταντινίδης.

Φίλιππος Βέροιας (Γκίμας – Μπλατσιώτης): Παπαδόπουλος 8, Σουτζόπουλος 12, Σισμάνης 3 (1), Τσιακλάγκανος, Βαλλιος 3 (1), Κοθράς 25 (2), Καβαργύρης, Παραπούρας 17 (4), Καντάρκος 3.

ΦΑΙΑΚΑΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ – ΝΙΚΗ ΒΟΛΟΥ 78-77

Τα δεκάλεπτα: 19 – 22, 42 – 35, 66 – 62, 78 – 77

Διαιτητές : Τσιαπλής-Παπανικολάου

Φαίακας Κέρκυρας (Κοντογιάννης): Γρίψιος 8, Νεδέλκος 2, Σιώπης 15 (3), Σπιτιέρης 2, Πεταλωτής 8, Χατζόπουλος 9 ,Νίκας 6, Περούλης 26 (2), Ταουσάνης 2.

Νίκη Βόλου (Πρέκας – Τύμπας): Φρουσκλιάς 20 (1), Γεωργίου 11 (3), Καραγιώργος 3 (1), Τσώλης 5 (1), Γιωτόπουλος 2, Κουτίνας 15 (2), Τσαβές, Τασιούδης 9, Τάσσος 12, Πανιόπουλος, Χροναίος

ΕΣΠΕΡΟΣ ΛΑΜΙΑΣ-ΦΑΡΣΑΛΑ 86-55

Δεκάλεπτα: 24-16, 48-30, 72-42, 86-55

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης): Στογίλκοβιτς , Ρούζιος 4(1), Παπαργυρόπουλος 21(3), Πάππος , Κατσαρές 17(3), Φύκας 11(1), Αργύρης 2 , Τεπετίδης 7 , Ολύμπιος 11(3), Παπανικολαου, Παππος, Φούντας 2

Φάρσαλα (Φόρος): Λεπενιώτης 5, Χαιρετίδης 9(1), Φιλιππόπουλος 3, Λιούπης, Αναγνωστόπουλος 5(1), Τσόγκας 12(1), Συνετός 2, Αλεξόπουλος , Λούτας, Γκιουλέκας 13(1), Φαρμάκης, Δέσπος 6

Η Βαθμολογία (σε 2 αγώνες) :

 

1.Ανατόλια (2-0) 4

2.Μαχητές Πειραματικό (2-0) 4

3.Ίκαροι Σερρών (2-0) 4

4.Αγρίινιο (2-0) 4

5.Φαίακας Κέρκυρας (2-0) 4

6.Έσπερος Λαμίας (1-1) 3

7.ΧΑΝΘ (1-1) 3

8.Νίκη Βόλου (1-1) 3

9.Ερμής Λαγκαδά (1-1) 3

10.Ελευθερούπολη (1-1) 3

11.Φάρσαλα (1-1) 3

12.Χαλκηδόνα/Προποντίς (0-2) 2

13.Στρατώνι (0-2) 2

14.Φίλιππος Βέροιας (0-2) 2

15.Μακεδονίκος (0-2) 2

16.Γέφυρα (0-2) 2

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 21/10):

ΧΑΝΘ – Ανατόλια
Γέφυρα – Ερμής Λαγκαδά
Φίλιππος Βέροιας – Χαλκηδόνα
Αγρίνιο – Έσπερος Λαμίας
Φάρσαλα – Στρατώνι
Μαχητές Πειραματικού Πεύκων – Φαίακας Κέρκυρας
Νίκη Βόλου – Μακεδονικός
Ίκαροι Σερρών – Ελευθερούπολη

 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ