ΕΣΚΑ Γυναικών: Η πρεμιέρα του πρωταθλήματος

Written by  Σεπ 29, 2019
Με το δεξί ξεκίνησαν τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ Γυναικών, Αμύντας, Εστία Φιλίας, ΑΕΝΚ, Προμηθέας, Μελάς και Ωρωπός, που επικράτησαν στα ματς της πρώτης αγωνιστικής.
 
Τα αποτελέσματα:

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. : 47-45
ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ :  49-50
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ : 68-60
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ – ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ : 49-40
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ – ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. : 54-62
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ : 40-46

 Τα παιχνίδια:

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ 50
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ ΘΗΣΕΑΣ 49

Διαιτητές: ΓΑΡΑΝΤΖΙΩΤΗΣ, ΔΕΛΔΗΜΟΣ
ΕΣΤΙΑ (ΓΑΝΩΤΗ, ΓΡΥΛΗΣ): ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΥ ΑΓΓ. 2, ΜΕΜΑΙΝΤΙΝΙ, ΣΤΕΦΑΤΟΥ 12 (1), ΓΙΑΛΙΑΤΣΑΤΟΥ ΑΝ 11 (2), ΠΕΤΡΟΥ 4, ΧΙΩΤΗ 1, ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ, ΚΑΒΑΚΙΔΟΥ 6, ΣΕΡΕΤΗ 10, ΜΑΥΡΑΚΗ 4.
ΆΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (ΓΕΩΡΓΟΥΔΗΣ, ΡΟΙΔΟΥ): ΣΕΡΕΠΑ 3 (1), ΚΕΛΛΑΡΗ 9 (2), ΠΑΠΑΔΡΟΣΟΥ 4, ΚΑΒΒΑΔΑ 9 (2), ΤΣΟΥΚΑΝΑ 1, ΣΜΥΡΝΑΙΟΥ 8, ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ, ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ, ΦΡΕΡΗ, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 15, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ, ΣΙΔΕΡΗ.


ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ 40
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ: 46

Τα δεκάλεπτα: 12-14, 25-22, 32-33, 40-46
Διαιτητές: ΜΑΚΡΗΣ, ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ
ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (ΚΟΜΗΣ, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΠΑΠΠΑ 7 (1), ΚΥΡΙΔΗ Ν. 2, ΚΥΡΙΔΗ Α. 4 (1), ΤΖΑΜΑΡΙΑ 5, ΠΕΠΠΑ, ΑΒΡΑΜΗ, ΑΓΙΑΣΟΓΛΟΥ 2, ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΙΔΗ 2, ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Β. 2, ΚΑΣΙΜΑΤΗ 2, ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Λ. 14, ΓΕΡΟΝΤΗ.
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ (ΒΑΦΕΙΑΔΗΣ): ΒΑΦΕΙΑΔΗ 8, ΧΑΛΚΟΠΟΥΛΟΥ 12 (1), ΧΑΪΝΑ 6 (1), ΘΕΟΔΩΡΟΥ 3, ΓΚΕΚΑ 9, ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ 2, ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΖΩΓΟΠΟΥΛΟΥ, ΦΕΚΑ 6.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ 54
ΜΕΛΑΣ ΑΓ. ΕΛΕΥΘΕΡ. 62

Τα δεκάλεπτα: 9-11, 13-22, 12-11, 20-18
Διαιτητές: ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΔΡΑΚΟΣ
ΠΑΓΚΡΑΤΙ:ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 21(2),ΤΡΟΙΖΗ 1,ΒΡΟΧΊΔΟΥ ΣΤ. 1,ΤΣΟΥΚΑΛΑ 18,ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ, ΣΟΛΩΜΟΥ 6, ΓΙΑΝΝΌΠΟΥΛΟΥ 7(1), ΒΕΛΈΝΤΖΑ, ΖΩΤΟ, ΧΑΣΑΠΙΔΟΥ, ΟΙΚΟΝΌΜΟΥ,ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ.
ΜΕΛΑΣ: ΚΟΝΤΑΛΗ6(1), ΑΜΙΤΣΗ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ 3(1), ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ1, ΛΥΚΟΥΔΗ 17(1), ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΟΥ, ΚΑΠΕΝΗ, ΓΙΑΚΑΛΟΥ 7(1), ΜΑΚΡΥΝΊΚΑ 13, ΚΟΤΣΙΑΦΤΗ 11(1), ΤΣΟΤΡΑ 2.


ΑΕΝΚ 68
ΙΩΝΙΚΟΣ ΝΦ 60

Τα δεκάλεπτα: 15-14, 11-17, 24-14,18-15
Διαιτητές: ΠΕΤΡΑΚΗΣ, ΣΙΑΜΙΔΗΣ
ΑΕΝΚ (ΚΑΤΡΑ-ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΝΗ): ΑΧΜΕΤ ΟΖΛΕΜ 2, ΚΑΖΑΝΤΖΙΟΓΛΟΥ, ΜΟΛΦΕΤΑ 3 (1), ΤΖΙΜΗ 15 (1), ΑΧΜΕΤ ΟΖΓΚΕ 9, ΓΑΛΛΟΥ 13 (3), ΠΛΟΥΜΠΗ 12, ΓΛΥΝΟΥ, ΛΑΖΟΥ, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 6, ΑΥΓΕΡΗ, ΑΝΕΖΥΡΗ 8 (1).
ΙΩΝΙΚΟΣ (ΣΚΑΛΩΜΕΝΟΣ): ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ 10, ΠΑΠΠΑ 5 (1), ΠΑΓΩΝΗ 7 (1), ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ 2, ΚΥΡΙΑΚΕΑ 3 (1), ΨΩΜΑ 12, ΤΣΙΑΚΜΑ, ΛΕΡΗ 6, ΜΥΡΙΟΥΝΗ 7, ΤΖΙΩΛΟΥ, ΔΑΜΟΥΛΑΚΗ 4, ΚΑΜΡΑΔΟΥ 4 (1).
Last modified on Τρίτη, 01 Οκτωβρίου 2019 11:33

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ