Α ΕΣΚΑΝΑ Γυναικών: Η 2η αγωνιστική

Written by  Οκτ 14, 2019

Με τη διεξαγωγή της 2ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑΝΑ Γυναικών.


 
Πορφύρας, Τερψιθέα, Ατρόμητος, Προφήτης Ηλίας και Φιλοθέη Μαγούλας έκαναν το δυο στα δυο και συνεχίζουν αήττητοι την πορεία τους.

Τα αποτελέσματα:

Α1 όμιλος
ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 52-29  
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. -ΑΟΝΑ 27-48
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 69-21  
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ -ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 50-42  

Α2 όμιλος
BAΡΗ- ΠΡΟΦΗΤΗΣ 43-47
Π. ΦΑΛΗΡΟ –ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ 46-39
ΦIΛOΘEH MAΓOYΛAΣ - ΠANEΛEYΣINIAKOΣ : 61-53  


Τα παιχνίδια:

Α1 Όμιλος:

ΠΟΡΦΥΡΑΣ -ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ 52-29
Διαιτητές:Παπαφωτίου - Αντωνέλλου
Δεκάλεπτα: 8-9, 17-6, 12-8, 15-6
ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Οικονομόπουλος - Αντωνοπούλου) : Βόπη 2, Σταθάκη 6, Κοκκίνη 6(1), Μαγιντόμπε 7, Ρεβίδη, Λαουλάκου 11(2), Πιτσάκη 14,Καρακλή, Νασιάκου 3, Μπάτσκα 3
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ  (Κλαδούχος - Κλαδούχου): Καρπαθιωτάκη 4(1), Κοσμή 10(1), Ντόχα 2, Ρίζου 2, Παρασκευοπούλου 7(1), Γρυλλάκη 1, Κουπή, Αγγελοπούλου 2, Μήτση, Κοταλακίδου 1


ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. -ΑΟΝΑ 27-48
Διαιτητές : Χρόνης Σίμα
Δεκάλεπτα: 06-13, 07-29, 15-38, 27-48
ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡ. (Καραπακλάς, Φωτόπουλος): Δάνδολα, Ραφελέτου , Δέτση 6, Κούκη 6,. Καλογεράκου , Δαρζέντα 4, Αργυροπούλου , Ραφελέτου Β.7, Καρακούση 2, Γιαννικάκη , Ρίζου
ΑΟΝΑ (Λαμπρόπουλος) : Ζαχαροπούλου 5(1) , Ξενιτοπούλου 2, Γραικούση 8, Ναβάρρο 4, Κατσαρέα 10, Παπακωνσταντίνου 4, Χατζόγλου 4, Παπακωνσταντίνου 7(1) , Κασωτάκη 4, Μητσοπούλου

ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ -ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. 69-21
Διαιτητές : Ιορδανίδης , Νάκος
Δεκάλεπτα : 19-0,38-03,53-13,69-21
ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦ (Βασιλάκος) :Κορδαλή 4,Μπάστα,Στυλιανουδακη 11(3),Αγκάι,Λαμπράκη Δ. 21,Φλώκα 7(1),Λαμπράκη Μ. 4,Συγγρου 4,Τζέμη 16,Λάμπρου 2
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ. (Δοντάς): :Παπαδόπουλου,Χατζημιχάλη 6,Φερεντίνου,Τσιλιάνου 3,Μόσχου 1,Δαμαρτζή 2,Κιούση 5,Κιαούλια 2,Μπουλντά,Μεταλλίδου,Μάλλιαρη,Μπαϊμπάκη 2

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ -ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 50-42
Διαιτητές : Κιουλάφας, Γεράνιος
Δεκάλεπτα : 11-11, 27-25, 38-34, 50-42
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ( Χρυσοβελίδης, Καρπετάς): Ορφανού 7 , Καλογήρου 8 , Σωτηρίου , Μπαρμπαλιά 8 , Καλογεοπούλου 5, Κωστοπούλου , Μάλαμα 10, Φλεβαράκη2 , Σακελλαρίδου 6 , Σδρένια 4
ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ  (Παπασάββας) Ξενιτοπούλου 6(2) , Μαντζιώρη 10, Βώλου 4, Ισουφάϊ , Μολτσάνοβα 2, Μανουσέλη , Ντάκα 4(1) , Γκουζέλου 8, Γρηγοροπούλου 8 , Δράκου , Μάντη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ 4 2 2 0 108 45
2 ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ 4 2 2 0 128 64
3 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ 4 2 2 0 92 73
4 ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ 3 2 1 1 72 66
----------------------------------------------------------------
5 ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ 3 2 1 1 80 82
6 ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ 2 2 0 2 72 101
7 ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ 2 2 0 2 58 90
8 ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ 2 2 0 2 56 145

η επόμενη αγωνιστική (20/10/19):
20/10/19 17.30 ΔΑΚ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ ΤΕΡΨΙΘΕΑ ΓΛΥΦΑΔΑΣ ΑΟ
20/10/19 16.00 ΚΛ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ ΑΟ ΠΗΓΑΣΟΣ ΚΟΡΥΔΑΛΛΟΥ ΓΑΣ
20/10/19 18.45 ΝΕΟ ΚΛ ΑΡΓΥΡ ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΕΙΡΑΙΑ ΕΣΗ
20/10/19 20.15 ΚΛ "ΠΑΝ ΣΑΛΠΕΑΣ" ΑΝΑΠΤΥΞΙΑΚΗ ΟΜΑΔΑ ΠΟΡΦΥΡΑΣ ΑΟΦ

Α2 ΟΜΙΛΟΣ

BAΡΗ- ΠΡΟΦΗΤΗΣ 43-47
Διαιτητές : Μπερέτσος Ιωάννου
Δεκάλεπτα : 06-11, 15-24, 34-38, 43-47
ΒΑΡΗ (Μεϊμάρογλου): Καραμέτου Σ. 3(1), Μαργαρίτη 4, Πετρή 8(2), Χειλάκου 7, Μπιλάλη 4, Ψυλλάκη 2, Καρυδάκη 3(1), Φειδά, Καβαλέγκα 2, Νάκου 8(2), Κωτσή, Καραμέτου Χ-Ε 2 ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ  (Μπούτας): Τσιφτελή 5, Δροσοτάκη 13(1), Σπυρή, Κοντοδιού, Ζεβαχιργιάν 3(1), Κρίτσαλου 12, Παπακωνσταντίνου 4, Ζαφείρη, Στασινού, Στεφάνου 7, Κομνηνέλη 3(1)

Π. ΦΑΛΗΡΟ –ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ 46-39
Διαιτητές : Νικολοπούλου , Αυγουστόγλου
Δεκάλεπτα : 09-09, 12-18, 26-27, 46-39
Π. ΦΑΛΗΡΟ (   Ζέρβα , Μέξης) : Σπίνου 13, Νάτσκου 14, Σχουλή 7, Μασέλου 10, Κωστοπούλου 2, Γκίλια , Βουγιουκλάκη , Κοτρότσιου
ΓΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ (Καλυβιανάκης , Λινάρδος) Τσούμπου 11(1) , Κουρτέση 2, Καμπόλη , Τσουμπρή 6, Τζαβαρή 3(1) , Γιαννικάκη , Λαμπράκη 6, Προέδρου 9(1) , Λιάσκου 2

ΦIΛOΘEH MAΓOYΛAΣ - ΠANEΛEYΣINIAKOΣ : 61-53
Διαιτητές : Γαρίνη , Πρισμιτζάκης
Δεκάλεπτα : 15-18 , 24-32, 38-40 ,47-47(καν.αγ.) , 61-53 παρατ
ΦIΛOΘEH MAΓOYΛAΣ (Kαραπαναγιώτη): Περάματζη , Aνδριοπούλου ,Tακίδη 14(1),Παπαστάμου 3(1),Pαμαντάνη 8(1),Xατζημήτρου  6 ,Σωτηρίου  , Mουζάκη  19 , Tσιάτσικα  10 , Tσαπαρίκου  , Παπαγεωργίου  ,Δρένη 3
ΠANEΛEYΣINIAKOΣ (Pουστέμης): Mεγαλούδη  K. 7(1) , Tσίρμπα 11 , Oικονόμου  , Mεγαλούδη Π. 9 (3) , Mανουρά , Mούλτση 12 (2) , Mαρκοπούλου 7 , Tσεμπελίκου , Πέππα  3 , Kόντου , Xαραλαμποπούλου  4 , Iωσηφίδη

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1 ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ 4 2 2 0 102 92
2 ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΓΟΥΛΑΣ 4 2 2 0 119 108
3 ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ» 3 2 1 1 97 85
4 ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ 3 2 1 1 84 93
---------------------------------------------------------------
5 ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ 2 2 0 2 94 104
6 ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΟ 1 1 0 1 49 55
7 ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ 1 1 0 1 53 61

η επόμενη αγωνιστική (20/10/19) :
20/10/19 19.30 ΚΛ ΚΑΜΙΝΙΩΝ ΚΥΡΙΑΡΧΟΙ ΠΑΛΙΑΣ ΚΟΚΚΙΝΙΑΣ ΑΟ ΦΙΛΟΘΕΗ ΜΑΓΟΥΛΑΣ
20/10/19 19.30 2Ο ΚΛ. ΕΛΕΥΣ ΒΟΓΙΑΤΖΗΣ ΠΑΝΕΛΕΥΣΙΝΙΑΚΟΣ ΑΟΚ ΑΟΠ ΦΑΛΗΡΟΥ
20/10/19 20.15 ΚΛ ΜΑΝΔΡΑΣ ΜΑΝΔΡΑΣ ΓΑΣ ΑΟ ΒΑΡΗΣ «Ο ΑΝΑΓΥΡΟΥΣ»
ΠΡΟΦΗΤΗΣ ΗΛΙΑΣ ΑΟ -ΡΕΠΟ  

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ