Α ΕΣΚΑ Γυναικών: Ο Μελάς το ντέρμπι με Ωρωπό, «6Χ6» και για Αμύντα

Written by  Νοε 03, 2019

 

Την έκτη νίκη τους σε ισάριθμες αναμετρήσεις πέτυχαν Αμύντας, και Μελάς, που συνεχίζουν αήττητοι την πορεία τους στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ Γυναικών.

 

 

 

 
Στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής ο Μελάς ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι των αήττητων, επικρατώντας εκτός έδρας του Ωρωπού με 51-50. Ο επίσης αήττητος Αμύντας, πανηγύρισε την έκτη του νίκη επί του Παγκρατίου, κερδίζοντας με 54-31. Με νίκες συνέχισαν επίσης ΑΕΚ Περιστερίου, Εστία Φιλίας και Άρης Χολαργού και Κρόνος Γέρακα.

 

 
 
Τα αποτελέσματα:


ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ – ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: 56-41
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ – ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: 46-39
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π.. – ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ: 58-42
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ – ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ.: 50-51
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ: 54-31
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ – ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ: 55-47

Τα παιχνίδια:

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: 56
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: 41

Τα δεκάλεπτα: 17-10, 30-18, 42-28, 56-41

Διαιτητές: ΚΟΥΛΗΣ Χ., ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗΣ, ΡΟΪΔΟΥ): ΚΕΛΛΑΡΗ 6(2), ΣΕΡΈΠΑ 5(1), ΠΑΠΑΔΡΟΣΟΥ 7(1), ΤΣΙΡΙΜΠΑΣΗ , ΤΣΟΚΑΝΑ 3(1), ΣΜΥΡΝΑΙΟΥ 11, ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ , ΕΥΑΓΓΕΛΆΤΟΥ, 12,(3), ΚΑΒΒΑΔΑ, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 9, ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ 2, ΣΙΔΕΡΗ 1.

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (ΣΚΑΡΟΓΙΑΝΝΗ, ΠΑΣΤΡΩΜΑ): ΚΑΡΑΒΕΛΗ 11, ΚΑΣΙΜΗ 14, ΚΟΝΤΟΕ 9, ΣΚΟΥΡΑ, ΒΑΓΔΆΤΗ 3(1), ΒΆΡΚΑ, ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ, ΓΙΏΤΑ, ΣΤΑΎΡΟΥ, ΙΩΆΝΝΟΥ 2, ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ 2, ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ.

ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ: 46
ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: 39

Τα δεκάλεπτα: 18-10, 24-19, 40-23, 46-39

Διαιτητές: ΓΑΡΑΝΤΖΙΩΤΗΣ, ΤΣΟΥΡΑΠΑΣ

ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ (ΓΑΝΩΤΗ-ΑΡΓΕΝΤΟΥ): ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΥ ΑΓ. 6 (2), ΣΤΕΦΑΤΟΥ 5 (1), ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΥ ΑΝ. 4, ΠΕΤΡΟΥ 4, ΧΙΒΤΗ, ΖΑΧΑΡΑΚΗ Ε. 11, ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ, ΚΑΒΑΚΙΔΟΥ, ΣΕΡΕΤΗ 8, ΚΡΕΟΥΖΗ, ΜΑΥΡΑΚΗ 8, ΜΕΜΑΙΝΤΙΝΙ.

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (ΚΑΤΡΑ-ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΝΗ): ΚΑΖΑΝΤΖΙΟΓΛΟΥ 1, ΑΝΕΖΥΡΗ 14 (1), ΜΟΛΦΕΤΑ 2, ΤΖΙΜΗ 3, ΛΙΓΚΡΗ 3, ΓΑΛΛΙΟΥ 4, ΠΛΟΥΜΠΗ 8, ΑΧΜΕΤ, ΓΛΥΝΟΥ, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 2, ΑΥΓΕΡΗ 2, ΛΑΖΟΥ.

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π.: 58
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ: 42

Τα δεκάλεπτα: 20-13, 26-19, 39-27, 58-42

Διαιτητές: ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ, ΒΑΓΓΑΛΗΣ

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. (ΚΑΡΓΙΑΝΝΗΣ-ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ): ΚΑΛΑΝΤΖΗ 2, ΚΑΙΣΑΡΗ 12, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ 6, ΓΑΒΑΛΑ 10 (1), ΝΑΟΥ, ΔΡΑΓΩΝΕΑ 2, ΡΑΠΤΗ, ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΟΥ, ΣΚΙΑΔΑ, ΚΑΤΣΙΜΑΡΔΟΥ 11, ΒΕΛΙΩΤΗ, ΤΖΙΒΑ 13.

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (ΤΣΟΥΜΑΝΗ-ΔΗΜΟΥΛΑ): ΠΑΝΟΥΛΗ 12 (2), ΔΑΟΥΣΗ 2, ΚΑΒΒΑΔΙΑ 3 (1), ΝΙΚΟΛΑΟΥ 3, ΛΙΒΕΡΗ, ΤΣΟΤΡΑ, ΖΟΥΡΤΣΑΝΟΥ 9, ΚΡΙΚΕΤΟΥ, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ, ΑΣΤΡΑΝΤΙΝΗ 13 (3), ΒΛΑΧΟΥ, ΓΑΛΑΝΗ.

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ: 50
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ.: 51

Τα δεκάλεπτα: 22-10, 32-20, 40-35, 50-51

Διαιτητές: ΜΑΡΤΙΝΑΚΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ (ΔΗΜΟΥ-ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ): ΒΑΦΕΙΑΔΗ 27 (1), ΧΑΙΝΑ 1, ΘΕΟΔΩΡΟΥ 6, ΓΚΕΚΑ 2, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ, ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΖΩΓΟΠΟΥΛΟΥ, ΧΑΤΖΗ 2, ΦΕΚΑ 2, ΜΙΧΑΛΑΚΗ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ 10.

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. (ΑΡΓΥΡΙΟΥ-ΓΟΥΝΑΡΑ): ΚΟΝΤΑΛΗ 5 (1), ΑΜΙΤΣΗ, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ, ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ, ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ 2, ΛΥΚΟΥΔΗ 19 (1), ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΟΥ, ΚΑΠΕΝΗ, ΓΙΑΚΑΛΟΥ, ΜΑΚΡΥΝΙΚΑ 10, ΚΟΤΣΙΑΦΤΗ 6, ΤΣΟΤΡΑ 9.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ: 54
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ: 31

Τα δεκάλεπτα: 16-11, 34-19, 45-23, 54-31

Διαιτητές: ΛΑΖΟΓΚΑ, ΤΕΡΖΗΣ

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (ΔΡΑΚΑΚΗ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ): ΣΚΑΡΛΗ, ΤΡΙΜΕΡΗ 5 (1), ΜΑΡΓΩΝΗ, ΣΚΕΠΕΤΑΡΗ 6, ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ 1, ΠΑΤΣΙΩΤΗ, ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΥ 3, ΤΖΙΟΒΑΡΑ 4, ΜΑΖΑΡΑΚΗ 4, ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑ 10 (2), ΝΤΑΝΟΥ Α. 6, ΝΤΑΝΟΥ Γ. 15 (4).

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΔΕΔΕ-ΣΤΑΜΟΥΛΗΣ): ΔΟΡΚΟΚΙΔΗ, ΤΡΟΙΖΗ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 10 (2), ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Σ. 4, ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 2, ΖΩΤΟ, ΛΙΑΓΚΑ 2, ΣΟΛΩΜΟΥ 11, ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 2.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ: 55
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ: 47

Τα δεκάλεπτα: 19-11, 27-28, 42-34, 55-47

Διαιτητές: ΖΙΩΓΑΣ, ΖΩΡΗΣ

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (ΚΟΜΗΣ-ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΣ): ΠΑΠΠΑ 6 (1), ΚΥΡΙΔΗ ΑΓΓ. 4, ΤΖΑΜΑΡΙΑ 7 (1), ΣΤΕΡΓΙΟΥ, ΑΒΡΑΜΗ, ΑΓΙΑΣΟΓΛΟΥ, ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΙΔΗ 9, ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Β. 10 (2), ΚΑΣΙΜΑΤΗ 5 (1), ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Λ. 14 (1), ΓΕΡΟΝΤΗ, ΚΥΡΙΔΗ ΑΘ.

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ (ΣΚΑΛΩΜΕΝΟΣ): ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ 7, ΠΑΓΩΝΗ 3, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ 2, ΚΥΡΙΑΚΕΑ 4, ΨΩΜΑ 6, ΛΕΡΗ 2, ΜΥΡΙΟΥΝΗ, ΤΖΙΩΛΟΥ 2, ΔΑΜΟΥΛΑΚΗ 5, ΚΑΜΑΡΑΔΟΥ 16 (4), ΠΑΠΠΑ, ΤΣΙΑΚΜΑ.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ