Α ΕΣΚΑ Γυναικών: Χωρίς αλλαγές η κορυφή

Written by  Δεκ 16, 2019
Την ενδέκατη νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις πέτυχε ο Αμύντας, που συνεχίζει αήττητος την πορεία του στο πρωτάθλημα της Α ΕΣΚΑ Γυναικών.

Στο πλαίσιο της 11ης αγωνιστικής ο Αμύντας πέρασε και από τον Ωρωπό και συνεχίζει να βρίσκεται μόνος πρώτος και αήττητος στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Στην δεύτερη θέση ακολουθεί η ΑΕΚ Περιστερίου, κέρδισε εντός έδρας τον Άρη Χολαργού. Στις νίκες επέστρεψε ο Μελάς που επικράτησε του Κρόνου Γέρακα, εντός έδρας, ενώ με νίκες συνέχισαν επίσης Προμηθέας, Ιωνικός και Άγιος Θωμάς.
 
Τα αποτελέσματα: 

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ – ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: 46-54
ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ – ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ: 54-39
ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. – ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: 61-53
ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ – ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ: 57-62
ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ – ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ: 58-53
ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. – ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ: 76-60

Τα παιχνίδια: 

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ: 46
ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ: 54

Τα δεκάλεπτα: 13-15, 29-29, 39-45, 46-54

Διαιτητές: ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΓΓΕΛΗΣ

ΑΕΝ ΚΗΦΙΣΙΑΣ (ΚΑΤΡΑ-ΤΣΑΛΑΠΑΤΑΝΗ): ΑΝΕΖΥΡΗ 10, ΑΧΜΕΤ, ΜΟΛΦΕΡΤΑ 1, ΤΖΙΜΗ 7, ΛΙΓΚΡΗ, ΓΑΛΛΟΥ 8 (2), ΠΛΟΥΜΠΗ 13 (1), ΑΧΜΕΤ 2, ΓΛΥΝΟΥ, ΓΕΩΡΓΑΚΟΠΟΥΛΟΥ 3, ΑΥΓΕΡΗ, ΛΑΖΟΥ 2.

ΓΣ ΠΡΟΜΗΘΕΑΣ (ΣΚΑΡΟΓΙΑΝΝΗ-ΠΑΣΤΡΩΜΑ): ΚΑΡΑΒΕΛΗ 12, ΚΑΣΙΜΗ 2, ΚΟΝΤΟΕ 4, ΣΚΟΥΡΑ 4, ΒΑΓΔΑΤΛΗ 2, ΒΑΡΚΑ 6, ΧΑΡΑΛΑΜΠΙΔΟΥ, ΓΙΩΤΑ, ΣΤΑΥΡΟΥ, ΙΩΑΝΝΟΥ, ΝΙΚΟΛΕΤΟΥ 10, ΘΕΜΙΣΤΟΚΛΕΟΥΣ 14.


ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ: 54
ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ: 39

Τα δεκάλεπτα: 14-11, 34-23, 43-31, 54-39

Διαιτητές: ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΧΡΗΣΤΟΥ

ΙΩΝΙΚΟΣ ΑΣ (ΣΚΑΛΩΜΕΝΟΣ): ΚΑΡΑΧΑΛΙΟΥ 1, ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗ 2, ΚΥΡΙΑΚΕΑ 2, ΨΩΜΑ 8, ΚΑΛΛΙΡΗ, ΛΕΡΗ 2, ΜΥΡΙΟΥΝΗ 15, ΤΖΙΩΛΟΥ 9 (3), ΤΣΙΑΚΜΑ, ΚΑΜΑΡΑΔΟΥ 10 (3), ΖΙΟΥ 2, ΠΑΠΠΑ 3.

ΑΕ ΕΣΤΙΑ ΦΙΛΙΑΣ-ΘΗΣΕΑΣ (ΓΑΝΩΤΗ-ΑΡΓΕΝΤΟΥ): ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΥ ΑΓ. 3, ΣΤΕΦΑΤΟΥ 3, ΓΑΛΙΑΤΣΑΤΟΥ ΑΝ. 6, ΠΕΤΡΟΥ 10, ΧΙΩΤΗ, ΖΑΧΑΡΑΚΗ Ε. 4, ΖΑΧΑΡΑΚΗ Μ. 2, ΜΑΥΡΑΚΗ 5, ΣΕΡΕΤΗ 6, ΚΡΕΟΥΖΗ, ΜΕΜΑΙΝΤΙΝΙ, ΠΛΙΑΤΣΙΚΑ.


ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. : 61
ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ: 53

Τα δεκάλεπτα: 14-10, 32-20, 48-31, 61-53

Διαιτητές: ΣΙΔΕΡΗΣ, ΝΑΣΤΟΥΛΗΣ

ΑΕΚ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ-Δ.Π. (ΚΑΡΑΓΙΑΝΝΗΣ-ΜΑΝΟΥΣΑΚΗΣ): ΜΑΛΑΠΑΝΗ 1, ΚΑΤΣΙΜΑΡΔΟΥ 8, ΚΑΛΑΝΤΖΗ, ΚΑΙΣΑΡΗ 2, ΠΑΠΑΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΠΟΥΟΥ 11 (1), ΓΑΒΑΛΑ 16 (5), ΝΑΟΥ 2, ΔΡΑΓΩΝΕΑ 8, ΒΕΛΙΩΤΗ, ΡΑΠΤΗ, ΓΙΑΝΝΑΚΑΚΟΥ, ΤΖΙΒΑ 13.

ΑΚΟ ΑΡΗΣ ΧΟΛΑΡΓΟΥ (ΓΕΩΡΓΟΥΔΑΚΗΣ-ΡΟΪΔΟΥ): ΚΕΛΛΑΡΗ, ΣΕΡΕΠΑ 9 (3), ΠΑΠΑΔΡΟΣΟΥ, ΚΑΒΒΑΔΑ 4 (1), ΤΣΟΚΑΝΑ 4, ΣΜΥΡΝΑΙΟΥ 16, ΚΑΝΙΑΔΑΚΗ 3 (1), ΕΥΑΓΓΕΛΑΤΟΥ 3 (1), ΤΣΙΡΙΜΠΑΣΗ, ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΥ 10 (1), ΚΑΡΑΜΠΕΛΑ, ΣΙΔΕΡΗ 4.

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ: 57
ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ: 62

Τα δεκάλεπτα: 12-15, 32-22, 42-30, 51-51, (παρ.) 57-62

Διαιτητές: ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ, ΜΕΛΙΣΣΑΡΗΣ

ΓΣ ΩΡΩΠΟΥ (ΔΗΜΟΥ-ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ): ΒΑΦΕΙΑΔΗ 34 (7), ΧΑΪΝΑ, ΘΕΟΔΩΡΟΥ 5, ΓΚΕΚΑ 6, ΑΠΟΣΤΟΛΑΚΗ, ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΖΩΓΟΠΟΥΛΟΥ, ΧΑΤΖΗ, ΦΕΚΑ 8, ΜΙΧΑΛΑΚΗ, ΣΤΕΦΑΝΙΔΟΥ 4.

ΑΟ ΑΜΥΝΤΑΣ (ΔΡΑΚΑΚΗ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΠΟΥΛΟΣ): ΣΚΑΡΛΗ, ΤΡΙΜΕΡΗ 16 (3), ΜΑΡΓΩΝΗ 8 (1), ΣΚΕΠΕΤΑΡΗ, ΠΑΤΣΙΩΤΗ, ΠΟΛΙΤΟΠΟΥΛΟΥ 2, ΤΖΙΟΒΑΡΑ, ΜΑΖΑΡΑΚΗ, ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΙΑ 8 (1), ΝΤΑΝΟΥ Α. 5, ΝΤΑΝΟΥ Γ. 21 (3), ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ 2.


ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ: 58
ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ: 53

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 28-27, 52-42, 58-53

Διαιτητές: ΜΑΡΤΙΝΑΚΟΣ, ΑΝΑΣΤΑΣΟΠΟΥΛΟΣ

ΠΟ ΑΓΙΟΥ ΘΩΜΑ (ΤΣΟΥΜΑΝΗ-ΔΗΜΟΥΛΑ): ΚΟΓΓΙΝΗ 2, ΠΑΝΟΥΛΗ 19 (1), ΔΑΟΥΣΗ 19 (2), ΚΑΒΒΑΔΙΑ 3 (1), ΒΛΑΧΟΥ, ΝΙΚΟΛΑΟΥ, ΑΣΤΡΑΝΤΙΝΗ 2, ΘΕΟΔΩΡΗ, ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ 2, ΤΣΟΤΡΑ, ΖΟΥΡΤΣΑΝΟΥ 4, ΚΡΙΚΕΤΟΥ 7.

ΑΟ ΠΑΓΚΡΑΤΙΟΥ (ΤΟΛΙΑΣ): ΔΟΡΔΟΚΙΔΗ, ΤΡΟΙΖΗ 10 (2), ΒΡΟΧΙΔΟΥ Π. 3 (1), ΖΩΤΟ, ΒΡΟΧΙΔΟΥ Σ. 2, ΦΑΚΙΡΗ, ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ 5 (1), ΤΣΟΥΚΑΛΑ 4, ΛΙΑΓΚΑ 15, ΒΕΛΕΝΤΖΑ, ΜΠΑΟΥΡΑΚΗ, ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ 14.


ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ.: 76
ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ: 60

Τα δεκάλεπτα: 21-20, 42-32, 54-45, 76-60

Διαιτητές: ΙΑΣΩΝΙΔΗΣ, ΖΩΡΗΣ

ΜΕΛΑΣ ΑΓ.ΕΛΕΥΘΕΡ. (ΑΡΓΥΡΙΟΥ-ΓΟΥΝΑΡΑ): ΚΟΝΤΑΛΗ 21 (4), ΤΣΟΤΡΑ, ΑΜΙΤΣΗ 2, ΑΓΓΕΛΟΠΟΥΛΟΥ 8, ΦΡΑΓΚΟΥΛΗ 4, ΚΑΡΑΝΙΚΟΛΑ, ΛΥΚΟΥΔΗ 15 (1), ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΟΥ 5 (1), ΚΑΠΕΝΗ, ΓΙΑΚΑΛΟΥ 9 (1), ΜΑΚΡΥΝΙΚΑ 4, ΚΟΤΣΙΑΦΤΗ 8.

ΑΟ ΚΡΟΝΟΣ ΓΕΡΑΚΑ (ΚΟΜΗΣ): ΠΑΠΠΑ 16 (1), ΚΟΛΛΙΑΔΗΜΑ, ΚΥΡΙΔΗ Α., ΤΖΑΜΑΡΙΑ 4, ΠΑΡΘΕΝΙΟΥ, ΚΥΡΙΔΗ ΑΘ., ΑΓΙΑΣΟΓΛΟΥ 2, ΜΕΛΑΧΡΟΙΝΙΔΗ 2, ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Β. 5 (1), ΚΑΣΙΜΑΤΗ, ΚΥΡΙΑΚΑΚΗ Λ. 21, ΓΕΡΟΝΤΗ 10.  

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ