Ξεκίνημα με ήττα στη Γαλλία για την Ελευθερία

Written by  Οκτ 12, 2023

Η Ελευθερία Μοσχάτου δεν τα κατάφερε στον πρώτο της αγώνα στο πλαίσιο του Α’ Ομίλου του EuroCup Γυναικών. Ηττήθηκε στη Γαλλία από την Καρόλο με 108-42 με τη γαλλική ομάδα να είναι ανώτερη σε όλη τη διάρκεια του αγώνα.

Η Καρόλο πήρε γρήγορα τα ηνία του αγώνα κλείνοντας το Α’ δεκάλεπτο στο +10 (23-13). Η Ελευθερία Μοσχάτου έψαχνε τρόπους να αντιδράσει όμως δεν τα κατάφερε με την Καρόλο να ελέγχει πλήρως το παιχνίδι και ανοίγει την ψαλίδα στο σκορ (49-24, 20’).

Στο δεύτερο ημίχρονο  δεν άλλαξε κάτι με την Καρόλο να συνεχίζει στους ίδιους ρυθμούς, αύξησε μάλιστα την διαφορά και πήρε την νίκη με 108-42.

Διαιτητές: ΜακΝτόναλαντ (Μ. Βρετανία), Νάζιμεκ (Ιρλανδία), Μούχο (Αλβανία)
Δεκάλεπτα: 23-13, 49-24, 75-36, 108-42
Ελευθερία Μοσχάτου (Χατζηδάκη): Αλιφραγκή, Χουγκάζ, Νάτσκου, Σταμούλου, Ταμπάκου, Μπικλ 5(1), Κάισερ 7(1), Λέρη 2, Πάνγκαλος 8, Τούρουντιτς 6(1), Ζεκ 14(4).