Κύπελλο Γυναικών: Αυλαία της Ά φάσης

Written by  Σεπ 30, 2018

Παναθηναϊκός, Τερψιθέα Γλυφάδας, Κρόνος Αγίου Δημητρίου και Ηλιούπολη από τον 1ο όμιλο και Αστέρας Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη, Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Παναθλητικός, ΑΕ Πυλαίας, Άρης και Απόλλων Καλαμαριάς από το 2ο όμιλο πήραν τη νίκη πρόκριση στη αυλαία της Ά φάσης του Κυπέλλου Γυναικών.



Οι αγώνες  Αγία Παρασκευή - Αρκάδι και Μελίσσια - Χανιά αναβλήθηκαν, καθώς οι φιλοξενούμενες ομάδες δεν μπόρεσαν λόγω της κακοκαιρίας να ταξιδέψουν από την Κρήτη για την Αθήνα.  

1ος Όμιλος - Αποτελέσματα

Παναθηναϊκός-Φάρος Κερατσινίου 65-57
Τερψιθέα Γλυφάδα-Πελασγός 65-47
Κρόνος Αγίου Δημητρίου-ΕΦΑΟΖ 66-41
Αμύντας-Ηλιούπολη 53-67

Αναλυτικά:

Παναθηναϊκός – Φάρος Κερατσινίου 65-57

Δεκάλεπτα: 17-14, 37,25, 56-37, 65-57
Παναθηναϊκός   (Καντζιλιέρης): Εζέτζα 12, Καλαμπάκου 14 (1 τρ.) , Μούλη 10, Μούτσα, Βασιλάκη, Ακρίβου 5 (1 τρ.), Αρβανίτη, Ευαγγελάτου 5 (1 τρ.), Κασδαγλή 3,Κοιλιά Ν., Σιγάλα 2, Σλούκα 14 (2τρ.)
Φάρος Κερατσινίου   (Πρασσά): Κοτζαϊτση, Ταντουρόφσκα 17 (4 τρ.), Καρακασίδου 17 (1τρ.), Ισκιόγλου 16 (2 τρ.), Κουτσοδήμου, Παπαϊωάννου, Κοντραφούρη 4, Κούρπα 3 (1 τρ.).

Τερψιθέα Γλυφάδας– Πελασγός 65-47

Δεκάλεπτα : 18-11,37-25, 50-37, 65-47
Τερψιθέα Γλυφάδας   (Βασιλάκος, Τάσος) : Κορδαλή 3, Οικονομάκη Κλ. 10, Καναβάρου Αν. Φλώκα, Καβακίδου , Λαμπράκη Δ. 5, Καναβάρου Αθ. 9, Μαργαρίτη 1, Λαμπράκη Μ. 3, Καπνιάρη 8, Οικονομάκη Ζ. 5, Μυλωνάκη 21(2)
Πελασγός  Μεγαλόπολης (Τσατσουλής, Μανιάτη): Χρανιώτη 2, Μανιατά, Τσουκαλά 18, Θάνου 4(1) , Σεφέρου, Αγγελοπούλου, Ντάρλα 2, Τσιντώνη 2, Λύκου 4, Δουκούρη 6(2), Μιχολιά, Καντέλη 9

Κρόνος Αγίου Δημητρίου –ΕΦΑΟ Ζωγράφου 66-41

Δεκάλεπτα: 17-08, 33-21, 51-27, 66-41
Κρόνος Αγίου Δημητρίου   (Νανάκος): Μποσγανά 14, Βλάνη 10(2) , Κίτσιου 4, Τζανέτου , Βιντσιλαίου 12, Τσιχλάκη 2, Ρούτση 2, Γκέρκι 7(1) , Τσιμπίδη , Γασπαράτου 3, Ζουρτσάνου 2, Αναστασοπούλου 10.
ΕΦΑΟ  Ζωγράφου   (Βερροιόπουλος): Καραβέλη 4, Σατρατζέμη , Κύριου 2, Βαμβακά 11, Λιναρά 3, Ζουρνή 13, Κεσσέ 8, Μπαλαμπάνη, Ντότσι, Χόνι, Βυζεντίνη, Κουρούβανη.

Αμύντας – Ηλιούπολη 53-67

Δεκάλεπτα: 14-16, 25-27, 41-41, 53-67
Αμύντας   (Δρακάκη - Νάκου): Γιγουρτάκη, Τριμέρη 19(2), Μαργώνη 6(1), Σιδηροπούλου 1, Τζέμη 6, Τσαγκάρακη 6, Κάραλη, Καράτζαλου, Αθανασούλια 6(2), Ντάνου, Κόρμπου 10.
Ηλιούπολη   (Γερεουδάκης - Φέξης): Δασκαλοπούλου 10(1), Τζουγκράκη 6(1), Γούλα Π., Καββαδά 2, Νεαρχάκου 2, Γούλα Φ. 4, Δανδουλάκη 18, Στεφάνου 11, Παπαδοπούλου 2, Οικονομίδου 11, Αλεξανδρίδου 1.

2ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Πανσερραϊκός-Αστέρας Ιπποδρομίου Εκπαιδευτήρια Ε. Μαντουλίδη 43-66
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολυμπιακός Βόλου 74-36
Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος  75-50
ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41
Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46
Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς  42-66

Αναλυτικά τα παιχνίδια:

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου – Ολυμπιακός Βόλου 74-36

Δεκάλεπτα:25-2, 40-13, 54-23, 74-36
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου    (Μύρβαλη-Καμπίτση): Κανέλογλου 4, Εμμανουηλίδου 3(1), Κωστανάκη 3, Τσαλή 3, Πασιούδη 8, Κουλακιώτη 5, Καλομιτσίνη 8, Τζίκου 6, Τζιότζιου 24, Τσελεμπή 8, Νάστου 4.
Ολυμπιακός Βόλου   (Αρτεμισίου): Αρτεμισίου 12, Κανελλοπούλου 4, Λιόλιου 4, Τζανετοπούλου, Παρασχάκη 7(1), Γκέτσιου 2, Γκρίνια, Σιουμουρέκη 2, Στάμου 5.

Πανσερραϊκός – Αστέρας Ιπποδρομίου/Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη 43-66

Δεκάλεπτα: 14-24, 19-39, 28-50, 43-66
Πανσερραϊκός   (Τατιτζικίδης): Χωλοπούλου 11, Χύσα 3(1), Τσάντα 3(1), Βλάχβεη 1, Πελτέκη 11(1), Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου 4, Θανοπούλου 6(2), Δαμιανάκου, Νασιάκου, Κεφάλα, Μίχου.
Αστέρας Ιπποδρομίου/Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδη   (Ιωαννίδης): Καζαντζή Β. 8(2), Φόρογλου 2, Νάκη 5(1), Καζαντζή Στ. 3(1), Γαβρίλη 13(3), Μπαλλά 10, Βασιλειάδου 10(1), Ζαμπουρίδου 6, Παπαδοπούλου 7, Αναγνώστου 2, Μπαρμπαλιού, Καζαντζή Σπ.

Άρης-ΠΑΣ Γιάννινα 51-46

Δεκάλεπτα: 12-7, 22-24, 41-39, 51-46
Άρης  (Συρόπουλος): Γκρίτζαλη 7(1), Γράψα 4, Λάλου 2, Τζιαμπάζη, Μαργαρίτη 6(1), Παπαϊωάννου 4, Βεντούρα 6, Σακουλάκη 13, Βατσιτσίδου 7(1), Ευσταθίου 2.
ΠΑΣ  Γιάννινα    (Σιαμέτης): Ντόκου 4(1), Σαρηγιαννίδου Κ. 17, Χρηστάκη, Μεντεσίδου 10, Πάφη, Ξανθοπούλου 6(1), Ντάλα 9, Μπουκουβάλα.

Ολύμπια Λάρισας-Απόλλων Καλαμαριάς 42-66

Δεκάλεπτα: 8-21, 22-36,  28-55, 42-66
Ολύμπια Λάρισας   (Λότφι): Μιχαηλίδου 9, Σολωμού 7, Σουλιώτη 2, Λιάσκου 2, Σκαρλή, Πατούνη 7(1), Μπενέκη Μ. 2, Μπενέκη Χ. 13(1).
Απόλλων Καλαμαριάς   (Ατακτίδης-Καρακασίδου): Σιφναίου 2, Καραβέλη 3(1), Δέλλιου, Ιγγλέζου 8(2), Οικονόμου 3(1), Γκομπεντζισβίλι 8, Κουλουμπή 7(1), Γιαννουσίου 5, Τράντα 13(3), Διαμαντίδου 3(1), Καϊμακτσή 6, Γκλεζάκη 8.

Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος  75-50

Δεκάλεπτα: 21-13, 32-23, 52-36, 75-50
Παναθλητικός  (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 23(1), Αντωνιάδου Σ. 5(1), Κιλαζίδου 10(1), Γιαννοπούλου 16, Αθανασιάδου, Γράψα 9(2), Αθανάτου Αρ., Σιδηροπούλου 11, Μπαξεβάνου, Μπαχαρίδου 1, Θωμά, Νικολαϊδου.
Πιερικός Αρχέλαος   (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου 2, Χρυσοστομίδου 14(1), Ζουγκουρίδου 5(1), Γκρίτζαλη 4, Καρανικόλα, Λάππα 7, Μπαγκλαρίδου 6, Μπουμπουλέντρα 8, Καρατάσιου 3, Παντζιαλά, Δημητριάδου 1.

ΑΕ Πυλαίας-Τιτάνες Δράμας 93-41

Δεκάλεπτα: 23-12, 44-23, 70-31, 93-41
ΑΕ  Πυλαίας  (Λίτσου): Σταμπή 9(1), Αρσένογλου 6, Ζωγράφου 2, Κατσαμούρη 16, Τσαμπούρη 8, Καραμπατζάκη 14, Παπαρδέλα 7(1), Τζήμου 4, Φλώρου 17, Πλουμπή 2, Κωτούλα 8.  
Τιτάνες Δράμας   (Καρατζά): Τερτλίδου 4, Φούντα 2, Καριώτη 5, Δημούδη 2, Καρατζά 7, Παλλάδα 3, Μαμαλίγκατζη 4, Ντελή 5, Βαρσάμη 4, Κολοκυθά 2, Αθανασιάδου 3.

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ