Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής

Written by  Δεκ 08, 2019

Με την 8η Αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. 

1ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Δαναοί Αργους - Πρωτέας Βούλας 50-88
Εύνικος - ΕΦΑΟΖ Ζωγράφου 47-65
Αθηναϊκός-Αετός Καλλιθέας 66-37
Φοίνικας Πειραιά-ΓΣ Αγίας Παρασκευής 46-54
Πανιώνιος-ΓΣ Ηλιούπολης 61-69 (7/12) )

Ρεπό: Αιγέας Χίου

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Δαναοί Αργους - Πρωτέας Βούλας 50-88
Διαιτητές:Τσακιράκη-Λάμπος 
Δεκάλεπτα: 15-21, 25-46, 39-65, 50-88
Δαναοί Αργους (Καπετάνιου): Μπενέκη 19(2), Ζαροκώστα 8, Γιανακούλη 2, Μπαρτούτση, Σουλτανίδη, Καπετάνιου, Χατζηκωνσταντίνου, Παναγιωτοπούλου 4, Μάρα, Αρβανίτη 16. 
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπέρης): Χατζηνικολάου 2, Κήτσιου 4, Θεοδώρου 11 (1), Κολλάτου 12(4), Καζούρη, Χατζηγιακουμή 25(3), Σακελλαρίου 8, Παντέλη 4, Αναστασοπούλου Μ. 8, Καλογερία 3, Κουζούκα, Αναστασοπούλου X. 12.

Εύνικος - ΕΦΑΟΖ Ζωγράφου 47-65
Διαιτητές: Κιουλάφας-Εφραιμίδης 
Δεκάλεπτα 10-21, 25-41,34-55, 47-67
Ευνικός (Αντωνόπουλος): Τσιανάκα 2, Σκαματζούρα 2, Παπαδοπούλου 4, Μοίρα 7, Κωστογιάννη, Ισκιόγλου 18(1), Μάρκου 5, Τσέρου 3,
Θεοδωρομανωλάκη 6, Γάκη.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Φατούρος, Κέσσε): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα, Βαμβακά 8, Ζουρνή 8, Κεσσέ 19(2), Στεφανίδου 19(5), Κουρούβανη 3(1), Κιουρτζίδου, Χόνι, Μυλωνάκη 8, Καραματσούκη. 

Αθηναϊκός - Αετός Καλλιθέας 66-37
Δεκάλεπτα: 26-8, 43-19, 53-26, 66-37
Αθηναϊκός (Παναγόπουλος): Μήτσα, Κλείτσα 10 (2), Καμμένου 11 (3), Ευμορφοπούλου 8, Κουτσιρίμπα 6 (1), Τριανταφύλλου 5, Καρυοφύλλη, Χελιώτη 17, Οικονομάκη 9 (10 ριμπάουντ)
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος): Γραμματικού 11 (1), Νάκου, Μηνά 4, Μωραϊτη 2, Σανταμούρι, Κουτσοδήμου 9 (1), Ντυρμίσι, Καραγιαννάκη 11 (1), Κατσοχειράκη, Δρακοπούλου, Τζινλή

Φοίνικας Πειρ.-Αγ. Παρασκευή  46-54
Διαιτητές: Καλογερακης, Παπαγεωργίου 
Δεκαλεπτα 13-13, 23-24,35-39,46-54
Φοίνικας (Αραπης, Καραγανης): Γιγουρτακη, Μαγγίνα 2,Ξεπαπαδεα 7(1), Δανδουλακη Αλ. 6(2), Βράκα 7(1), Καψοκολη 9(1), Κουταλιανού 4, Καρέλα, Οικονομόπουλου 4(1), Δανδουλακη Μαρ. 4(1), Παπαδοπούλου 3(1).
Αγία Παρασκευή (Γκουζινη): Κασδαγλη 4(1),Στούπα 3, Σιγιώργη 6, Κοντογιάννη 12(1), Γρισπου 23(1), Ευαγγελάτου , Πετυχάκη,  Κριμιτζα,Κορμπου 6, Μπεζαϊτη. 

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας    15    
2. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    14    
3. ΓΣ Ηλιούπολης    13    
4. Πανιώνιος    13    
5. Αθηναϊκός    12    
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής    11    
7. Εύνικος    10    
8. Φοίνικα Πειραιά    9    
9. Αετός Καλλιθέας    8    
10. Αιγέας Χίου    8    
11. Δαναοί Αργους    7    

*Πρωτέας Βούλας, ΕΦΑΟ Ζωγράφου και ΓΣ Αγίας Παρασκευής έχουν ένα παιχνίδι περισσότερο

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

Αιγέας Χίου-Αθηναϊκός
Αετός Καλλιθέας-Πανιώνιος
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Εύνικος
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Δαναοί Αργους
ΓΣ Ηλιούπολης-Φοίνικας Πειραιά
Ρεπό: Πρωτέας Βούλας    

2ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 58-58(κ.α.), 70-68  
Αρης-ΜΕΝΤ 98-43
Ολύμπια Λάρισας-Ασπίδα Ξάνθης 60-67
Παναθλητικός-Απόλλων Καλαμαριάς 75-47
ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός 53-73
Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας 72-66

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αρης-ΜΕΝΤ 98-43
Διαιτητές: Ηλιόπουλος-Κωνής
Δεκάλεπτα: 32-9, 55-24, 82-33, 98-43
Αρης (Συρόπουλος): Καζαμία, Μαρίνη 26, Τσαμπούρη 2, Νταουντάκη 4, Στεργάκη 2, Ευσταθίου 2, Σλούκα 5(1), Βεντούρα 4, Καρβουνιάδου 17(2), Νάστου 24(2), Κασαπίδη 12, Κυρπιζλίδου.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή, Θώμογλου 6(2), Φειδά, Κουλακιώτη 6, Γιαννουσίου 13, Παπαδοπούλου 7(1), Μπουντούκα 9,
Αβρονιδάκη.  

Πιερικός Αρχέλαος-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου  70-68 παρ. (58-58 κ.α.)
Διαιτητές: Ζαχαριάδης – Νέδογλου.
Δεκάλεπτα: 19-12, 33-20, 46-37, 58-58(κ.α.), 70-68
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Κογκετσίδου, Κιολέογλου 8, Μάντζου, Ντριστέλλα 6, Γκοτζαμάνη 6 (1), Λάππα 10 (1), Μπαγκλαρίδου 9, Μπουμπουλέντρα 6 (1), Καρατάσιου 17 (3), Αρτεμισίου 8, Ζαρκανέλα.
Αναγέννηση Νέου Ρύσιου (Μύρβαλη): Γκόγκου, Μπαλά, Κωστανάκη, Σουλιώτη 7, Τσαλή 7 (1), Καλογρίδου 2, Καλομιτσίνη 16 (1), Κανέλογλου, Βατσιτσίδου 7 (1), Παπαδάκη 15 (2), Κουλουμπή 8, Κοκκίνου 6.

Ολύμπια Λάρισας-Ασπίδα Ξάνθης 60-67
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 18-19, 38-41, 43-56, 60-67
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τζέλιου, Τσούρβα, Καρτσαμάρη 17(2), Μοδέα, Τέλιου 2, Μπαζούκη 2, Λιάσκου 10, Μιχαηλίδου 18(3), Πατούνη 11(1), Κλεισιάρη.
Ασπίδα Ξάνθης (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 14(3), Ευθυμίου 15(4), Μαμαλίγκατζη 10, Φραγκιουδάκη 4, Καραλή 4, Πετρίδου 2, Σουλιώτη 11(1), Βαρελτζή 7.

ΑΣ Πανόραμα-Πανσερραϊκός 53-73
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Γρηγοριάδης
Δεκάλεπτα: 9-18, 18-42, 29-58, 53-73
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 14, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 6, Νάκη 3(1), Καζαντζή Σ. 13, Σιακαβάρα 2, Δαιμονάκου 13, Βασλαματζή, Χατζηθεοδώρου 2, Δέλλιου.
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 3(1), Γαϊτάνη 18(3), Τσάντα 12(2), Μπακιρτζίδου, Θανοπούλου 18(1), Πελτέκη 7, Πιτσιάβα 3(1), Γκανάτσιου, Γκέγκα, Δαμιανάκου 6(2), Κεφαλά, Βάννα 6.

Παναθλητικός- Απόλλων Καλαμαριάς 75-47
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσάνταλη
Δεκάλεπτα: 18-14, 45-26, 60-35, 75-47
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 23, Σταμπή 7, Γιαννοπούλου 11, Μπαξεβάνου, Τράντα 6, Σαράντη, Σταματάκη, Μπασσιά 2, Γράψα 3(1), Βαντσιούρη 14(2), Καραμπατζάκη 6, Σιδηροπούλου 2.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Οικονόμου 2, Σιφναίου 6, Φλώρου 8, Ιγγλέζου 10, Καλαντίδου 6, Διαμαντοπούλου 10, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 3(1), Μαϊδάτση, Ζιππίδου.

Ηρακλής-ΑΕ Πυλαίας 72-66
Διαιτητές: Κολοκυθάς-Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 28-22, 41-41, 59-57, 72-66
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή 4, Τζίκου 1, Σακουλάκη, Λογδανίδου 10(1), Παγκαλίδου, Παπαβασιλείου, Παππά, Γιαννούδη 11, Μυγδαλιά 5, Πετρίδου, Βασιλειάδου 21, Θωμά 20(6). 
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 16, Αντωνιάδου 5, Αρσένογλου, Γράψα 18(2), Λάλου, Τζιαμπάζη, Πετρίδου 11(1), Παπαρδέλα 11(1), Πουλάκη, Δεληγιάννη 5, Κουρατόρα.

Η βαθμολογία

1.Παναθλητικός    15    
2.Αρης    14    
3.Ηρακλής    14    
4.Πανσερραϊκός    13    
5.Πιερικός Αρχέλαος    13    
6.ΑΕ Πυλαίας    12    
7.Αναγέννηση Νέου Ρυσίου    12    
8.Απόλλων Καλαμαριάς    12    
9. Ασπίδα Ξάνθης    11    
10.ΜΕΝΤ    9    
11.Ολύμπια Λάρισας    9    
12.ΑΣ Πανόραμα    9    

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (9η, 15/12)

ΜΕΝΤ-Ηρακλής
ΑΕ Πυλαίας-Πιερικός Αρχέλαος
Ασπίδα Ξάνθης-Παναθλητικός
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΣ Πανόραμα
Πανσερραϊκός-Αρης
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ολύμπια Λάρισας

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ