Πάλεψε αλλά δεν τα κατάφερε

Written by  Δεκ 03, 2020
Για την δεύτερη αγωνιστική της Ευρωλίγκα γυναικών, η Γκντινια αντιμετώπισε την Φενέρμπαχτσε. από την οποία ηττήθηκαν με 70-80.

Γρήγορο παιχνίδι και από τις δύο πλευρές με την τουρκική ομάδα να είναι μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια του αγώνα. Η Γκντινια με ένα σερί 13-2  πήρε κεφάλι στο σκορ με την λήξη του ημιχρόνου και έκανε το 44-40. Στο τρίτο δεκάλεπτο οι ομάδες πήγαιναν χέρι χέρι και εναλλάσσονταν στο σκορ με αποτέλεσμα να είναι ισόπαλες 56-56 με την έναρξη της τελευταίας περιόδου. Η Φενέρ ήταν πιο εύστοχη στα τελευταία λεπτά και έτσι πήρε την δεύτερη νίκη της για το δεύτερο γκρουπ της διοργάνωσης.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 32'15" και πέτυχε 14 πόντους. Πιο συγκεκριμένα είχε 4/8 δίποντα, 1/5 τρίποντα, 3/6 βολές, 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 24-27, 44-40, 56-56, 70-80.