Διεύρυνε το αήττητο της η Σέπσι

Written by  Δεκ 05, 2020

Για την 5η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ρουμανίας, η Σέπσι της Πηνελόπης Παυλοπούλου, αντιμετώπισε,ως τυπικά φιλοξενούμενη, καθώς οι αγώνες γίνονται σε "φούσκες" την Universitatea Cluj-Napoca, επικρατώντας με 100-42.

Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι πρωταθλήτριες Ρουμανίας, μετά τα πρώτα δύο λεπτά και το 4-5 στον αγώνα, πάτησαν το γκάζι και με ένα σερί 10-0, έκαναν το 4-15 στο 5:59. Συνεχίζοντας στον ίδιο ρυθμό έφτασαν στο υπέρ τους 30-11, στο τέλος του πρώτου δεκαλέπτου. Η δεύτερη περίοδος ήταν πιο ισορροπημένη και με το επιμέρους 18-12 της Σέπσι, το σκορ έφτασε στο 48-23. Κυρίαρχη σε άμυνα και επίθεση η ομάδα της Πηνελόπης Παυλοπούλου έφτασε με άνεση στο 77-35, στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου και στο τελικό 100-42, κάνοντας το "5Χ5" στο πρωτάθλημα και διευρύνοντας το αήττητο στη διοργάνωση.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου αγωνίστηκε 14:47 λεπτά, σημείωσε 2 πόντους, με 1/1 δίποντο, μάζεψε 2 ριμπάουντ και είχε και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 11-30, 23-48, 35-77, 42-100