Ξεχώρισε και πάλι η Λούκα, δεν αρκούσε στην Helsingborg

Written by  Φεβ 15, 2021

Σε μία ακόμη αναμέτρηση η Βασιλική Λούκα ήταν η πρώτη σκόρερ αλλά αυτό δεν ήταν αρκετό ώστε να πάρει η Helsingborg την νίκη. Ηττήθηκε εντός έδρας από την Wetterbbygden Sparks με 54-77.

Παρ' ότι ξεκίνησαν καλά και προηγήθηκαν με 23-18, η συνέχεια δεν ήταν ανάλογη, για τις γηπεδούχες, καθώς πλήρωσαν ένα άσχημο δεύτερο δεκάλεπτο και βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 30-44, στο ημίχρονο της αναμέτρησης. Η εικόνα δεν άλλαξε στο δεύτερο μισό έτσι η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε την νίκη με ευρεία διαφορά (77-54).

Η Βασιλική Λούκα αγωνίσθηκε 33'58" και πέτυχε 16 πόντους (8/15 δίποντα). Είχε επίσης 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 23-18, 30-44, 50-59, 54-77.