Άνετη νίκη για Σέπσι, καλή εμφάνιση για Παυλοπούλου

Written by  Φεβ 26, 2021

Μια ακόμα νίκη πανηγύρισε η Σέπσι στο πρωτάθλημα Ρουμανίας καθώς επικράτησε, εκτός έδρας, με 89-38, της CSM Targoviste, συνεχίζοντας έτσι την αήττητη πορεία της, με την Πηνελόπη Παυλοπούλου να πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση.

Στο αγωνιστικό κομμάτι οι γηπεδούχες προσπάθησαν να δυσκολέψουν τις κυπελλούχες Ρουμανίας και δεν τους έδωσαν τη δυνατότητα να ξεφύγουν στο σκορ, με το πρώτο δεκάλεπτο να ολοκληρώνεται με 20-14, υπερ της Σέπσι. Αντιστρόφως ανάλογη η εικόνα στην δεύτερη περίοδο, καθώς οι "πράσινες" πάτησαν το γκάζι και με το επιμέρους 21-8 πήγαν στα αποδυτήρια προηγούμενες με 19 πόντους (41-22). Έχοντας βάλει γερές βάσεις για τη νίκη οι φιλοξενούμενες έφτασαν με άνεση στο 62-29 του τρίτου δεκαλέπτου και με το τελικό 89-38 πανηγύρισαν μια ακόμα νίκη, συνεχίζοντας την αήττητη πορεία τους.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου σε 20:11 λεπτά συμμετοχής σημείωσε 11 πόντους (4/6 δίποντα και 3/5 βολές), είχε 6 ριμπάουντ (3 αμυντικά και 3 επιθετικά), 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 14-20, 22-41, 29-62, 38-89