Καθάρισε στο τρίτο δεκάλεπτο η Gdynia

Written by  Μαρ 27, 2021

Η Arka Gdynia έκανε το 1-0 στις αναμετρήσεις κόντρα στην Bydgoszcz επικρατώντας με 62-48, για την ημιτελική φάση του πρωταθλήματος Πολωνίας.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τις δύο ομάδες να εναλλάσσονται στο σκορ ενώ ήταν ισόπαλες 6 φορές μέχρι την λήξη του ημιχρόνου. Στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 29ο λεπτό η Gdynia πήρε μια μικρή διαφορά με την οποία έκλεισε την τρίτη περίοδο (43-37). Στα τελευταία λεπτά ανέβασε κι άλλο στροφές και έφτασε σε διψήφια διαφορά (56-43) ενώ η μέγιστη διαφορά ήταν και το τελικό αποτέλεσμα με 62-48.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 34'09" και πέτυχε 7 πόντους (3/5 δίποντα, 1/4 βολές) έχοντας επίσης 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 14-14, 27-27, 43-37, 62-48.