Η Avenida συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα

Written by  Δεκ 13, 2021
Η Avenida συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα στο ισπανικό πρωτάθλημα. Αυτή την φορά επικράτησε της Campus Promete με 75-49, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της διοργάνωσης.
Στην αρχή η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν μέσα στο παιχνίδι αλλά το δεύτερο δεκάλεπτο ήταν αυτό που καθόρισε σε μεγάλο βαθμό την τελική έκβαση καθώς η Avenida με επιμέρους σκορ 25-8, μετέτρεψε το εύθραυστο 18-16 σε 43-24. Στο δεύτερο ημίχρονο δεν άλλαξε κάτι και έτσι η ομάδα της Φασούλα έφτασε στην εντέκατη νίκη της.

Η Μαριέλλα Φασούλα έπαιξε 14' και πέτυχε 5 πόντους ( 2/3 δίποντα, 1/3 βολές). Παράλληλα είχε 2 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 18-16, 43-24, 60-39, 75-49