Έφτασε μια ανάσα από την πρόκριση

Written by  Φεβ 03, 2022
H Polcowice βρέθηκε μία ανάσα από την πρόκριση στα προημιτελικά, καθώς επικράτησε της Valencia με 66-63 αλλά δεν κάλυψε το - 8 του πρώτου αγώνα.
Η πολωνική ομάδα ξεκίνησε καλά την αναμέτρηση και προηγήθηκε με 6-1. Η Valencia ισορρόπησε τον αγώνα, ισοφάρισε και πέρασε μπροστά. Στην δεύτερη περίοδο το σκορ άλλαζε συνεχώς κατοχή και έκλεισε με τρίποντο της Σπανού κάνοντας το 32-33.

Η Polcowice έφερε την διαφορά στο συν 12 δύο λεπτά πρίν την λήξη (54-66). Στο σημείο αυτό έπαθε μπλακ άουτ και η Valencia  με σερί 9-0 διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα παίρνοντας την πρόκριση.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 35'49" και πέτυχε 12 πόντους με 3/5 δίποντα, 2/5 τρίποντα), 6 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 19-17, 32-33, 47-54- 63-66