Ήττα για τη Satu Mare της Σωτηρίου

Written by  Απρ 12, 2022
Στον τρίτο αγώνα της ημιτελικής φάσης του πρωταθλήματος Ρουμανίας, ανάμεσα στην Arad και την Satu Mare, η ομάδα της Σωτηρίου ηττήθηκε με 60-55.
Η γηπεδούχος ομάδα ξεκίνησε πιο συγκεντρωμένα την αναμέτρηση και προηγήθηκε με 17-13. Η Satu Mare αντέδρασε και με σκορ δεύτερου δεκαλέπτου 9-19 πήγε στ' αποδυτήρια προηγούμενη με 26-32. Στο δεύτερο ημίχρονο η κατάσταση άλλαξε με την Arad να αντεπιτίθεται και να είναι πιο εύστοχη. Το παιχνίδι είχε γίνει ντέρμπι στα τελευταία λεπτά με την Arad να παίρνει τελικά την νίκη και την πρόκριση στους τελικούς με 60-55.

Η Κατερίνα Σωτηρίου αγωνίσθηκε 14'49" και πέτυχε 4 πόντους (2/4 δίποντα) ενώ είχε 3 ριμπάουντ 1 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στο πρώτο παιχνίδι χρησιμοποιήθηκε 10' και είχε 2 πόντους με 1/3 δίποντα, 3 ριμπάουντ και 1 ασίστ ενώ στην δεύτερη αναμέτρηση δεν αγωνίσθηκε.

Τα δεκάλεπτα: 17-13, 26-32, 45-45, 60-55.