Στις διακριθείσες η Φασούλα

Written by  Ιαν 15, 2023

Η Avenida για την 17η αγωνιστική του πρωταθλήματος Ισπανίας, επικράτησε της Lointek Gernika Bizkaia με 73-54.
Η πρωταθλήτρια Ισπανίας ήταν μπροστά στο σκορ σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης με την Gernika ωστόσο να την ακολουθεί. Στο ημίχρονο προηγούνταν με 33-30. Μετά από ένα μέτριο τρίτο δεκάλεπτο και για τις δύο ομάδες, η Avenida πάτησε το γκάζι στην τελευταία περίοδο και πήρε διαφορά εξασφαλίζοντας την νίκη. Μετά το τέλος του αγώνα, ο προπονητής της Avenida Roberto Hernandez υπέβαλε την παραίτησή του από την ομάδα.

Η Μαριέλλα Φασούλα αγωνίσθηκε 26 λεπτά πετυχαίνοντας 12 πόντους με 6/9 δίποντα και 7 ριμπάουντ

Τα δεκάλεπτα: 18-12, 33-30, 48-40, 73-54.