Την οδήγησε σε μια ακόμα νίκη η Σπανού

Written by  Μαρ 05, 2023
Με νίκη προχώρησε η κυπελλούχος πλέον Polcowice καθώς για την 21η αγωνιστική της Πολωνίας επικράτησε της Sleza Wroclaw εκτός έδρας με 97-80.
Στο πρώτο ημίχρονο ο αγώνας ήταν συναρπαστικός με τις δύο ομάδες να βρίσκουν τον δρόμο προς το καλάθι εύκολα σχετικά και την γηπεδούχο Sleza Wroclaw να προηγείται με 49-42. Στην συνέχεια η Polcowice έσφιξε την άμυνα της και πέρασε στην αντεπίθεση ανατρέποντας το εις βάρος της αποτέλεσμα του πρώτου ημιχρόνου. Καθοριστικό δεκάλεπτο για την εξέλιξη ήταν το τρίτο καθώς το επιμέρους σκορ ήταν 15-30.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 26'49" και είχε 19 πόντους με 6/6 δίποντα, 2/5 τρίποντα, 1/3 βολές, 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 25-20, 49-42, 64-72, 80-97