Νίκη για την Castello της Καλαμπάκου

Written by  Μαρ 19, 2023

Η Castello της Καλαμπάκου επιβλήθηκε άνετα εκτός έδρας της Anagan en olivar για την 23η αγωνιστική με 79-49.

Ανώτερη σε όλη την διάρκεια της αναμέτρησης η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε από την αρχή τα ηνία του αγώνα καθώς έπαιξε συγκεντρωμένα κ ήδη στο πρώτο δεκάλεπτο προηγούνταν με 24-15. Στην δεύτερη περίοδο παρά το γεγονός πως η απόδοση των δύο ομάδων έπεσε, η Castello δεν απειλήθηκε και πήγε στ' αποδυτήρια με 34-22. Στο δεύτερο μέρος μπήκε πιο δυνατά θέλοντας να τελειώσει την υπόθεση νίκη. Σε αυτό βοήθησε σημαντικά το ότι σκόραραν όλες οι παίκτριες που χρησιμοποιήθηκαν ενώ μοίρασαν συνολικά σχεδόν διπλάσιες ασίστ (23 έναντι 12).

Η Ασπασία Καλαμπάκου αγωνίσθηκε 19' και είχε 5 πόντους με 1/3 τρίποντα, 2/2 βολές, 1 ριμπάουντ και 1 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 15-24, 22-34, 34-57, 49-79.