Ένα βήμα πριν τους τελικούς η Polcowice

Written by  Μαρ 26, 2023

Η Polcowice επικράτησε και στον δεύτερο αγώνα επί της Zaglebie στην σειρά που κρίνεται στις τρεις νίκες με σκορ 90-70 και πάλι στην έδρα της.

Η κυπελλούχος Πολωνίας προηγήθηκε με 19-12 στο πρώτο δεκάλεπτο ενώ στην δεύτερη περίοδο ήταν εύστοχη από την γραμμή του τριπόντου και έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 41-31.

Στο δεύτερο μέρος συνέχισε το επιθετικό της κρεσεντο έξω από τα 6,75 με την Zaglebie να μη μπορεί να ακολουθήσει τον ρυθμό της και έτσι έφτασε σε μία εύκολη επικράτηση.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 16'55" και πέτυχε 5 πόντους με 1/4 δίποντα, 1/2 τρίποντα, 4 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 19-12, 41-31, 64-52, 90-70