Ισοφάρισε τη σειρά η Polcowice

Written by  Απρ 07, 2023
Η Polcowice επικράτησε στον δεύτερο τελικό της Lublin με 80-62 και ισοφάρισε την σειρά σε 1-1.
Η φιλοξενούμενη ομάδα έβαλε δύσκολα στην αρχή της αναμέτρησης της Polcowice αλλά η ομάδα της Σπανού αντέδρασε κυρίως στο δεύτερο δεκάλεπτο και με επιμέρους σκορ 31-20 έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 49-37. Στην συνέχεια και παρά το γεγονός πως η απόδοση των δύο ομάδων έπεσε, η Polcowice δεν έχασε το προβάδισμα και έτσι έφτασε στην τελική επικράτηση.

Η Άρτεμις Σπανού ξεχώρισε με την απόδοση της καθώς σε 25'52" πέτυχε 16 πόντους. Συγκεκριμένα είχε 5/7 δίποντα, 2/2 τρίποντα, 9 ριμπάουντ και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 18-17, 49-37, 62-49, 80-62