Διπλό στην Τουρκία η Sopron

Written by  Οκτ 11, 2024

Για την πρώτη αγωνιστική του Eurocup, η Sopron της Παυλοπούλου έφυγε με την νίκη από την έδρα της Bodrum Basketboll με 86-80.

Το παιχνίδι ανάμεσα στις δύο ομάδες ήταν ισορροπημένο με την τουρκική ομάδα να έχει βραχεία κεφαλή στο ημίχρονο με 39-38. Ίδια κατάσταση και στα δύο επόμενα δεκάλεπτα με την Bodrum να έχει τον πρώτο λόγο στην τρίτη περίοδο και να παίρνει διαφορά δέκα πόντων (58-48). Η Sopron αντέδρασε μειώνοντας αρχικά την διαφορά και στην συνέχεια ισοφάρισε σε 73-73, οδηγώντας τον αγώνα στο έξτρα πεντάλεπτο και έτσι ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου χρησιμοποιήθηκε 27'09" και είχε 7 πόντους με 2/6 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 2 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 16-23, 39-38, 58-48, 73-73, 80-86 (παρ.)