Ήττα στο πρωτάθλημα για την Πολκοβίτσε

Written by  Δεκ 12, 2019

10η αγωνιστική για το πρωτάθλημα Πολωνίας και η Πολκοβίτσε αντιμετώπισε εκτός έδρας την Σλάζα Βρότσλαβ, γνωρίζοντας την ήττα με 76-70.

Ο αγώνας ήταν αμφίρροπος και καμία από τις δύο ομάδες δεν μπορούσε να ξεφύγει στο σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι γηπεδούχες πήραν διαφορά 10 πόντων στο 13ο λεπτό  (34-24), για να κλείσει το ημίχρονο με 44-35. Το δεύτερο ημίχρονο κύλησε όπως και το πρώτο με την Σλέζα Βρότσλαβ να διατηρεί το προβάδισμα και έτσι να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνα με 76-70.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίστηκε για 32':59" και σκόραρε 10 πόντους έχοντας 2/4 δίποντα, 1/3 τρίποντα, 3/6 βολές και 6 ριμπάουντ.

Η Πολκοβίτσε έχει ρεκόρ 7-3 και βρίσκεται στην τρίτη θέση του βαθμολοφικού πίνακα με 17 βαθμούς.

Τα δεκάλεπτα: 26-24, 44-35, 62-54, 76-70