Επιστροφή στις νίκες για Πολκοβίτσε

Written by  Μαρ 09, 2020
Για την 21η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Πολωνίας, η Πολκοβίτσε φιλοξενήθηκε από την ουραγό της βαθμολογίας Ένεργκα Τόρουν παίρνοντας τη νίκη με 85-74.

Οι πρωταθλήτριες Πολωνίας δεν συνάντησαν ιδιαίτερη δυσκολία παρ' ότι η Ένεργκα ήταν κοντά στο σκορ. Το ημίχρονο έκλεισε με την Πολκοβίτσε προηγούμενη με διαφορά 10 πόντων (29-39). Οι γηπεδούχες με επιμέρους σκορ στην τρίτη περίοδο 26-18 πλησίασαν στο καλάθι (55-57) αλλά η Πολκοβίτσε ήταν αυτή που χαμογέλασε στο τέλος παίρνοντας την νίκη με 74-85.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίστηκε 25':13" πετυχαίνοντας 9 πόντους με 4/9 δίποντα, 1/1 βολές ενώ μάζεψε 6 ριμπάουντ και είχε 1 κόψιμο.

Η Πολκοβίτσε βρίσκεται στην 5η θέση με ρεκόρ 13-8 και 34 βαθμούς.

Τα δεκάλεπτα: 13-24, 29-39, 55-57, 74-85.