Δύσκολη νίκη για ΠΑΣ Γιάνννινα

Written by  Μαρ 31, 2021
Με νίκη επέστρεψε, καθώς τις δύο πρώτες αγωνιστικές της επανεκκίνησης του πρωταθλήματος της Α1 γυναικών είχε ρεπό, ο ΠΑΣ Γιάννινα, που επικράτησε εκτός έδρας με 68-63 της Δάφνης, στο κλειστό του Αγίου Δημητρίου, στο πλαίσιο της 6ης αγωνιστικής.

Οι δύο ομάδες ήταν κοντα στο σκορ στο πρώτο μισό της αναμέτρησης, με τη Δάφνη να προηγείται με 35-30 στο ημίχρονο. Το επιμέρους 24-11 του ΠΑΣ Γιάννινα στην τρίτη περίοδο τον έβαλε στη θέση του οδηγού με 54-46. Στα τελευταία δέκα αγωνιστικά λεπτά, το σύνολο του Νίκου Δουβίτσα, διατήρησε τον ελεγχο και το προβάδισμα φτάνοντας στη νίκη με 68-63.

Δάφνη Αγ. Δημητρίου-ΠΑΣ Γιάννινα 63-68
Διαιτητές: Τσιμπούρης-Κανελλόπουλος-Ρίζος
Δεκάλεπτα: 15-17, 35-30, 46-54, 63-68
Δάφνη Αγ. Δημ. (Μπουμπούς): Τζανετάτου 4, Καρακασίδου 11(1), Γεροσεργίου 5(1), Μιχάλκο 21(3), Τσίκα, Τσανακλίεβα 12, Γκριτζά 10(1).
ΠΑΣ Γιάννινα (Δουβίτσας): Πανούση 8(1), Σαρηγιαννίδου, Ντάλλα, Κατσαμούρη, Γκρέις 20, Μπράουν 25(2), Χρηστάκη, Βιντσιλαίου Σ. 13.