Α2 Γυναικών: Οκτώ ομάδες διπλασίασαν τις νίκες τους

Written by  Οκτ 20, 2019

Το δυο στα δυο στο πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών έκαναν Πρωτέας Βούλας, Ηλιούπολη, Αθηναϊκός, Πανιώνιοςγια τον 1ο όμιλο και Παναθλητικός, Αναγέννηση Νέου Ρυσίου, Πιερικός Αρχέλαος και Πανσερραϊκός στον 2ο όμιλο.



1ος Ομιλος
Τα αποτελέσματα
ΓΣ Ηλιούπολης-Δαναοί Αργους 72-45
Πρωτέας Βούλας-Αιγαίας Χίου 85-36
Φοίνικας Πειραιά-Αθηναϊκός 53-59
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Αετός Καλλιθέας 61-34
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Πανιώνιος 38-59

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Ηλιούπολη – Δαναοί Αργους 72-45
Διαιτητές: Καραμπιτσάκος, Βαλούδρος
Δεκαλεπτα: 17-11, 40-19, 54-35, 72-45
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης – Φέξης): Δασκαλοπούλου 25(2), Καραπατάκη, Νάτσκου 5, Νικολαϊδου 4, Γούλα 7(1), Χατζηλεοντη 9, Κορρέ 7(1), Παπαδοπούλου 2, Παπαθεοδώερου 4, Αλεξία 4, Δαμουλάκη 6.
ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ (Σκορδής): Μπενέκη 9(1), Ζαροκώστα 9(1), Γιαννακούλη, Αλμπέρτου 6, Μπαρτούτση 2, Μάρα 2, Αρβανίτη 7, Καπετάνιου 4, Χατζηκωνσταντίνου, Παπαμάρκου 6.

Φοίνικας Π. - Αθηναϊκός 53-59
Διαιτητές: Πετράκης Ιωάν.-Πλατέλλα
Τα δεκάλεπτα: 13-12, 25-29, 33-42, 53-59
ΦΟΙΝΙΚΑΣ Π. (Αράπης): Γιγουρτάκη 9 (1), Μαγγίνα 8, Ξεπαπαδέα 3 (1), Δανδούλακη Αλ. 7 (1), Βράκα, Καψοκόλη 13, Οικονομόπουλου 3 (1), Δανδούλακη Μ. 10 (1).
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ (Παναγοπούλος): Κλείτσα 2, Καμμένου 9(3), Ευμορφοπούλου 26 (3), Καλημερη 2, Χελιώτη 10 , Οικονομάκη 6 , Τσιμπιδη 4 (1).

Πρωτέας Βούλας-Αιγέας Χίου 85-36
Διαιτητές: Τσίγκου, Πετράκης Γ.
Δεκάλεπτα: 20-8, 42-17, 61-22, 85-36
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης) Χατζηβασιλείου 4(2), Κουζούκα 4, Κήτσιου 8, Θεοδώρου 3, Κολλάτου 9, Χατζηγιακουμή 18(3),Σακελλαρίου 7, Αναστασοπούλου Χ. 9, Γκουζέλου 2, Παντελή 5, Αναστασοπούλου Μ. 16(1), Καλογερία.
ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία, Δάνδουλα, Καρατζάνου 5(1),Ζαννάρα, Παπαδοπούλου 1, Τόσκα 16, Άγκο, Κοιλιάρη, Κοματσιούλη 14(1), Γιασεμή, Κρουσουλούδη

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Αετός Καλλιθέας 61-34
Διαιτητές: Γιαννακόπουλος-Ιορδανίδη
Δεκάλεπτα: 17-4, 30-18, 49-19, 61-34
ΕΦΑΟΖ (Βερροιόπουλος, Φατούρος): Κυρίου 5(1), Μπαλαμπάνη 3(1), Μούκα 2, Βαμβακά 14, Μάνου 1, Ζουρνή 5, Κεσσέ 4, Στεφανίδου 13(2), Κουρούβανη 7(1), Κιουρτζίδου, Χόνι, Μυλωνάκη 7(1).
ΑΕΤΟΣ (Σταυρακόπουλος, Μηνάς): Γραμματικού, Παπαδοκοκολάκη 6, Μηνά 5, Αντωνιάδου 6, Σαμαντούρη, Κουτσοδήμου 3(1), Ντυρμίσι, Καραγιαννάκη 8(1), Νάκου 1, Μωραϊτη, Κατσοχειράκη 5, Τζίνλη.

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)

Αιγαίας Χίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου
Αετός Καλλιθέας-ΓΣ Αγίας Παρασκευής
Πανιώνιος-Φοίνικα Πειραιά
Αθηναϊκός-Εύνικος
ΓΣ Ηλιούπολης-Πρωτέας Βούλας
Ρεπό: Δαναοί Αργους

2ος Όμιλος
Τα αποτελέσματα
Παναθλητικός-Αρης 56-42
Ασπίδα Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος 58-65
Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 58-60
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 57-54
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΑΣ Πανόραμα 61-41
Ολύμπια Λάρισας-Ηρακλής 20-0(α.α.)

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Πανσερραϊκός-ΜΕΝΤ 57-54
Διαιτητές: Γιατρόπουλος - Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 16-18, 30-30, 49-42, 57-54
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Ν. 9 (1), Γαϊτάνη 16 (4), Τσάντα 2, Μπακιρτζίδου, Χωλοπούλου Μ. 2, Πελτέκη 8 (1), Κουτούση 16, Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου, Θανοπούλου.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Μουμτζή 12 (1), Αβρονιδάκη, Θωμόγλου 9 (1), Φίλιου 4, Κουλακιώτη 14 (2), Γιαννουσίου 13, Μπουντούκα 2.

Απόλλων Καλαμαριάς-ΑΕ Πυλαίας 58-60
Διαιτητές: Κωνής-Αγραφιώτης Β.
Δεκάλεπτα: 12-13, 31-32, 37-50, 58-60
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρακασίδου): Οικονόμου 3(1), Σιφναίου 8, Φλώρου 10, Ιγγλέζου 23(2), Καλαντίδου, Διαμαντίδου 8, Καϊμακτσή 6, Μαϊδάτση, Ζηρίδου, Τσιπίδου .
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 2, Αντωνιάδου 10, Αρσένογλου 8(1), Γράψα 17(3), Λάλου 4, Πετρίδου 11(3), Δεληγιάννη 8, Κουρατόρα.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-ΑΣ Πανόραμα 61-41
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Τσαρδούλιας
Δεκάλεπτα: 17-8, 32-24, 46-31, 61-41
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣ Ν.Ρ. (Μύρβαλη): Μπαλλά 6, Σουλιώτη 4, Τσαλή 1, Καλογρίδου 9, Καλομιτσίνη 9(2), Κανέλλογλου 6, Βατσιτσίδου 12, Παπαδάκη, Κουλουμπή 3, Κοκκίνου 11, Γκόγκου.
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Μαυρίδης): Αραμπατζή 2, Ριτζαλέου 2, Νάκη, Καζαντζή Σ. 15, Σιακαβάρα, Καζαντζή Β. 12(1), Σταματιάδου 5, Βασλαματζή 3, Χατζηθεοδώρου 2, Δέλλιου, Νικολαϊδου.

Ασπίδα Ξάνθης-Πιερικός Αρχέλαος 58-65
Διαιτητές: Κουκουλεκίδης-Ηλιόπουλος
Δεκάλεπτα: 18-16, 22-26, 40-45, 58-65
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 13(2), Καραλίδου Σ. 8(2), Μεχμέτ-Ουστά, Μαμαλίγκατζη 11, Καραλή 2, Αντώνογλου 3, Πετρίδου 2, Φραγκιουδάκη 4, Βαρελτζή 9, Θωμαϊδου 4, Μωυσένκου, Χαλκίδου 2.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή 3, Κολέογλου 6, Μάντσου, Ντριστέλλα, Γκοτζαμάνη 8(1), Λάππα 10(1), Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα 10, Καρατάσιου 11, Αρτεμισίου 13.

Παναθλητικός-Αρης 56-42
Διαιτητές: Θρασυβουλίδης-Δικταπανίδης
Δεκάλεπτα: 15-6, 20-16, 32-27, 56-42
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 16, Σταμπή 3, Γιαννοπούλου 14, Τράντα 6, Γράψα 6(2), Βαντσιούρη, Καραμπατζάκη 11
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Μαρίνη 12(1), Παπαϊωάννου, Τσαμπούρη 8(2), Νταουντάκη 4, Σλούκα 9(1), Βεντούρα 5, Νάστου 4, Κασαπίδη.

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός 4
2. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 4
3. Πιερικός Αρχέλαος 4
4. Πανσερραϊκός 4
5. Αρης 3
6. ΑΕ Πυλαίας 3
7. Ολύμπια Λάρισας 3
8. Ηρακλής 2
9. Απόλλων Καλαμαριάς 2
10. ΜΕΝΤ 2
11. Ασπίδα Ξάνθης 2
12. ΑΣ Πανόραμα 2
*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (3η, 27/10)
ΜΕΝΤ-Απόλλων Καλαμαριάς
ΑΕ Πυλαίας-Ασπίδα Ξάνθης
Πιερικός Αρχέλαος-Ολύμπια Λάρισας
Ηρακλής-Παναθλητικός
Αρης-ΑΣ Πανόραμα
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Πανσερραϊκός

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ