Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 4ης αγωνιστικής

Written by  Νοε 03, 2019
Το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών συνεχίστηκε σήμερα με τη διεξαγωγή της 4ης Αγωνιστικής.
 

1ος Όμιλος

Τα αποτελέσματα
Δαναοί Άργους-Αθηναϊκός 42-70
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Αιγαίας Χίου 74-40
Φοίνικας Πειραιά-Αετός Καλλιθέας 72-46
Εύνικος-Πανιώνιος 48-68
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Πρωτέας Βούλας 42-47

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Αγία Παρασκευή-Αιγέας Χίου 74-40
Δ
ιαιτητες: Μαρουδιάς-Χαϊνά
Δεκάλεπτα: 24-10, 35-17, 53-26, 74-40
ΑΓΙΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (Γκουζίνη): Στουπά 19(3), Σιγιώργη 14, Κοντογιάννη 5(1), Γρίσπου 9(1), Ευαγγελάτου 5(1), Πετυχάκη 9, Κριμιτζά, Κόρμπου 4, Μπεζαίτη 5(1).
ΑΙΓΕΑΣ ΧΙΟΥ (Γιασεμής-Γαλάτουλας): Κοτσία, Δάνδουλα 3(1), Κοματσιούλη 3, Παπαδοπούλου 4(1), Τόσκα 16(2), Καρούση 6, Μπαμπικέρ 6, Κρουσουλούδη, Γιασεμή 2.

Δαναοί Άργους - Αθηναϊκος 42-70
Διαιτητές: Μάρκου, Κωστής
Δεκάλεπτα: 13-19, 19-43, 33-61, 42-70
ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ (Σκορδής): Μπενέκη 10 (1), Ζαροκωστα 3, Γιαννακόπουλου, Αλμπέρτου, Μπαρτούτση 4, Αρβανίτη 10, Σουλτάνη, Καπετάνιου, Χατζηκωνσταντίνου, Παπαμάρκου 7, Μάρα 8 (1).
ΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ( Βουλκίδη Μ.) Μήτσα 2, Βουλκίδη Κ., Κλείτσα 9 (1), Ευμορφοπούλου 6, Καμμένου 22 (6) Καριοφυλλη, Καλημέρη 2, Χελιώτη 7,  Οικονομάκη 22 , Τσιμπίδη.

Φοίνικας Πειραιά-Αετος Καλλιθέας 72-46
Διαιτητές: Κούλης Κ.-Ευφραιμίδης
Δεκάλεπτα 13-11, 34-17, 47-36, 72-46
ΦΟΙΝΙΚΑΣ ΠΕΙΡΑΙΑ (Αραπης, Καραγάνης): Γιγουρτάκη2, Μαγγίνα 1, Ξεπαπαδέα 4, Δανδουλάκη Αλ. 6(2), Βράκα 17(3), Καψοκόλη 15(1), Κουταλιανού 8, Οικονομόπουλου 4, Δανδουλακη Μαρ. 13(1), Παπαδοπούλου 2, Μοσχονά, Δράκου.
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακοπουλος, Μηνάς): Γραμματικού 7, Παπαδοκολάκη 3, Μηνά 9(1), Νάκου, Σανταμούρη, Κουτσοδήμου 2, Καραγιανάκη 18(2), Μωραΐτη 6, Κατσοχειράκη, Δρακοπούλου,Τζίνλη 1

Εύνικος-Πανιώνιος 48-68
Διαιτητές: Ραπτογιάννης-Φλώρος
Δεκάλεπτα: 12-20, 23-45, 31-62, 48-68
ΕΥΝΙΚΟΣ (Αντωνόπουλος) Μετάι 2, Σκαμαντζούρα 2, Παπαδοπούλου 7, Μοίρα 10, Θωμαϊδου, Ισκιόγλου 6, Δρακοπούλου 2, Μάρκου 6(1), Τσέρου 10, Πετράκη 3, Ράλλη.
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Χατζηδακης, Παπασάββας): Στεργιοπούλου 4, Κάραλη 4, Κριτσιδήμα, Παύλου, Γιαννακούλια, Καναβάρου, Ταντουρόφσκα 13(3), Σουλτάνη 7(1), Ρετζεμπέρη 13, Αξιοπούλου 10(2), Σιγάλα, Γεροστεργίου 17(3).

ΕΦΑΟ Ζωγράφου – Πρωτέας Βούλας 42-47
Διαιτητές:  Ιορδανίδης, Πλατέλα
Δεκάλεπτα: 15-14, 24-32, 32-44, 42-47
ΕΦΑΟ ΖΩΓΡΑΦΟΥ (Βερροιόπουλος – Φατούρος): Κυρίου, Μπαλαμπάνη, Μούκα 2, Βαμβακά 3, Μάνου, Ζουρνή 14, Κεσσέ 12, Στεφανίδου, Κουρούβανη, Κιουρτζίδου, Χόνι 2, Μυλωνάκη 9.
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπερης – Ρουμάνι): Χατζηβασιλείου 2, Αναστοπούλου 7(1), Κήτσιου 2, Θεοδώρου 6(2), Κολλάτου 8(2), Κουζούκα, Χατζηγιακουμή 6, Σακελλαρίου 2, Καζούρη, Χατζηνικολάου, Αναστοπούλου Μ. 14, Καλογερία.

Η βαθμολογία

1. Αθηναϊκός  8
2. Πανιώνιος  8
3. Πρωτέας Βούλας 7
4. ΓΣ Ηλιούπολης 6
5. ΕΦΑΟ Ζωγράφου 6
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής 6
7. Φοίνικα Πειραιά 4
8. Εύνικος 4
9. Αετός Καλλιθέας 4
10. Αιγέας Χίου 4
11. Δαναοί Άργους 3
*ΓΣ Ηλιούπολης, Δαναοί Άργους, Εύνικος και Φοίνικας Πειραιά έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

ΓΣ Ηλιούπολης-ΕΦΑΟ Ζωγράφου (9/11)
Αιγέας Χίου-Φοίνικας Πειραιά
Αετός Καλλιθέας-Εύνικος
Πανιώνιος-Δαναοί Αργους
Πρωτέας Βούλας-ΓΣ Αγίας Παρασκευής
 

2ος Ομιλος

Τα αποτελέσματα
Αρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 60-45
ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής 52-66
Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 94-54
Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 46-67
Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ 57-52
Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 50-49

Αναλυτικά τα παιχνίδια
Παναθλητικός-Πιερικός Αρχέλαος 94-54

Διαιτητές: Φωτιάδης-Γιαννούλης Αναστ.
Δεκάλεπτα: 28-11, 43-26, 67-36, 94-54
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 19, Σταμπή 8, Γιαννοπούλου 13, Μπαξεβάνου 6, Τράντα 14, Σταματάκη 8, Γράψα 9(1), Βαντσιούρη 8(1), Μπατή 1, Σιδηροπούλου 8, Αντωνίου Ι.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου 14(4), Μάντζου 9(2), Ντριστέλλα 5, Γκοτζαμάνη 8, Μπαγκλαρίδου 5, Καρατάσιου 3, Αρτεμισίου 10(1), Ζαρμανέλα, Παπαζιώγα.

Αρης-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 60-45
Διαιτητές: Κομνηνόπουλος-Δημακόπουλος
Δεκάλεπτα: 10-11, 27-21, 55-31, 60-45
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Στεργάκη, Μαρίνη 16(2), Παπαϊωάννου 4, Τσαμπούρη 8(2), Νταουντάκη 4, Ευσταθίου, Σλούκα 14(2), Βεντούρα 2, Νάστου 9(1), Κασαπίδη 3, Κυρπιζλίδου, Δροσούνη.
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Κωστανάκη 8(2), Σουλιώτη 2, Τσαλή 3, Καλογρίδου 4, Καλομιτσίνη, Κανέλλογλου 5, Βατσιτσίδου 4, Παπαδάκη 6, Κουλουμπή 4, Κοκκίνου 7, Γκόγκου.

Ασπίδα Ξάνθης-ΜΕΝΤ 57-52
Διαιτητές: Λάλλα-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 19-19, 23-36, 37-44, 57-52
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 6(2), Θωμαϊδου 4(1), Καραλίδου Σ. 9, Μαμαλίγκατζη 12(3), Καραλή, Αντώνογλου 8(1), Σουλιώτη 7, Βαρελτζή 10, Χαλκίδου, Καρακώστα 1, Φραγκιουδάκη.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Μουμτζή 15(3), Θώμογλου 2, Κουλακιώτη 18(1), Γιαννουσίου 5, Μπουντούκα 6, Νικολή, Αβρονιδάκη, Γενναίου 6.

Ολύμπια Λάρισας-ΑΕ Πυλαίας 46-67
Διαιτητές: Γιαννούλης Στ.-Μπουγλος Ιωάν.
Δεκάλεπτα: 9-16, 21-34, 30-51, 46-67
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Τσιούρβα, Μικρούλη, Καρτσαμάρη 7(1), Μοδέα 2, Καλλίδη 7, Τέλιου, Λιάσκου 14(1), Μιχαηλίδου 8(1), Πατούνη 2, Κλεισιάρη 6(2), Μπαζούκη, Μαργαρίτη.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Χρυσοστομίδου 5(1), Αντωνιάδου 9(1), Γράψα 2, Λάλου 4, Τζιαμπάζη 9(3), Πετρίδου 12(2), Παπαρδέλα 11(1), Πουλάκη, Δεληγιάννη 15, Καράτορα.

Απόλλων Καλαμαριάς-Πανσερραϊκός 50-49
Διαιτητές: Γιατρόπουλος-Δημουλάς
Δεκάλεπτα: 14-18, 31-35, 41-39, 50-49
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρακασίδου): Οικονόμου 4, Σιφναίου 12(2), Παλάνη 6, Φλώρου 3, Ιγγλέζου 5(1), Καλαντίδου 10, Διαμαντοπούλου 4, Διαμαντίδου 2, Καϊμακτσή 4, Μαϊδάτση, Ζηππίδου.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 9(1), Γαϊτάνη 14(3), Τσάντα 3(1), Μπακιρτζίδου 9, Χωλοπούλου Μ., Θανοπούλου 3(1), Πελτέκη 7(1), Πιτσιάβα 2, Γκανάτσιου 2, Γκέκα, Δαμιανάκου, Βάννα.

ΑΣ Πανόραμα-Ηρακλής 52-66
Διαιτητές: Δικταπανίδης-Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 20-17, 33-32, 40-49, 52-66
ΑΣ Πανόραμα (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 13(3), Αραμπατζή, Νικολαϊδου 7, Ριτζαλέου 9(1), Νάκη, Καζαντζή Σ. 14(1), Σιακαβάρα, Σταματιάδου 4, Δαιμονάκου 2, Βασλαματζή 2, Χατζηθεοδώρου, Δέλλιου.
Ηρακλής (Λαμπρόπουλος): Τσουμπερλή 10, Τζίκου, Παγκαλίδου 1, Σακουλάκη 4(1), Λογδανίδου 11, Γιαννούδη 8, Πετρίδου, Μαργαρίτη, Βασιλειάδου 12, Θωμά 15(3).

Η βαθμολογία
1. Παναθλητικός 7
2. Αρης 7
3. ΑΕ Πυλαίας 7
4. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 7
5. Πιερικός Αρχέλαος 7
6. Ηρακλής 6
7. Πανσερραϊκός 6
8. Απόλλων Καλαμαριάς 6
9. Ασπίδα Ξάνθης 5
10. Ολύμπια Λάρισας 5
11. ΜΕΝΤ 4
12. ΑΣ Πανόραμα 4

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 10/11)

ΜΕΝΤ-Ολύμπια Λάρισας
ΑΕ Πυλαίας-Παναθλητικός
Πιερικός Αρχέλαος-ΑΣ Πανόραμα
Ηρακλής-Αρης
Πανσερραϊκός-Ασπίδα Ξάνθης
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Απόλλων Καλαμαριάς

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ