Σπουδαίες νίκες για Σπόρτιγκ και ΠΑΣ Γιάννινα

Written by  Νοε 10, 2019
Σπόρτιγκ και ΠΑΣ Γιάννινα πήραν σημαντικές νίκες απέναντι σε Χανιά και Δάφνη Αγίου Δημητρίου αντίστοιχα, στις αναμετρήσεις που ολοκλήρωσαν την η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α Γυναικών.

Στην πρώτη χρονικά αναμέτρηση ο Σπόρτιγκ παρόλο που βρέθηκε πίσω στο σκορ με 27-17 στο πρώτο δεκάλεπτο, ισορρόπησε το παιχνίδι, μείωσε στους τρεις πόντους, 38-35, στο ημίχρονο και με το επιμέρους 20-10, της τρίτης περιόδου, πήρε τα ηνία του αγώνα και έφτασε στην τελική επικράτηση με 74-65, με τις Μούρερ και Ρέιμερ να σημειώνουν 25 και 21 πόντους αντίστοιχα.

Στα Γιάννενα το πρώτο μισό της αναμέτρησης ήταν ισορροπημένο, με τις δυο ομάδες να είναι κοντά στο σκορ. Η Δάφνη Αγίου Δημητρίου, πήρε μια διαφορά επτά πόντων, στο τέλος του τρίτου δεκαλέπτου (41-34), αλλά ο ΠΑΣ, με ένα εντυπωσιακό ντεμαράζ στην τελευταία περίοδο, με το επιμέρους 27-8, πήρε το ροζ φύλλο αγώνα με 61-52 και μαζί βαθμολογική ανάσα, πανηγυρίζοντας τη δεύτερη νίκη του στη διοργάνωση.