Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 6ης αγωνιστικής

Written by  Νοε 24, 2019

Με τη διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών. 

Αναλυτικά:

1ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Εύνικος-Αιγέας Χίου 71-49
Δαναοί Αργους -Αετός Καλλιθέας 41-45
Αθηναίκός-Ηλιούπολη 68-75
Φοίνικας Πειρ.-Πρωτέας Βούλας 55-72
Αγ. Παρασκευή-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 59-60

Αναλυτικά τα παιχνίδια

Εύνικος-Αιγέας Χίου 71-49
Διαιτητές: Λάμπος-Αδαμόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα:24-13, 40-26,58-41,71-49.
ΕΥΝΙΚΟΣ (Αντωνόπουλος-Μπιζάκης ): Μετάι, Σκαματζούρα 6, Παπαδοπούλου, Μοίρα 13, Ισκίογλου 21(1), Μάρκου 12(3), Τσέρου 9, Πετράκη 6(1), Ραδή, Θεοδωρομανωλάκη 4.
ΑΙΓΕΑΣ (Γιασεμής-Γαλάτουλας):Κοτσία, Κρουσουλούδη, Καρατζάνου 13(3),Παπαδοπούλου 6, Τόσκα 4, Καρούση 5, Μπαμπικέρ 11, Κοματσιούλη 9(2),Γιαννιώδη, Άγκο 1.

Δαναοί Αργους -Αετός Καλλιθέας 41-45
Διαιτητές : Λεβεντάκος - Μάρκου
Δεκάλέπτα: 12-10 23-18 29-39 41-45
ΔΑΝΑΟΙ ΑΡΓΟΥΣ (Σκορδής) Μπενέκη 6(1),Ζαρόκωστα 11, Γιαννακούλη 2,Αλμπέρτου Μπαρτούτση Κολιπέτσα Παναγιωτοπούλου Καπετάνιου Χατζηκωσταντίνου 2,Μάρα 9(2),Αρβανίτη 11.
ΑΕΤΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ (Σταυρακόπουλος)Γραμματικού 1,Μηνά 9(1),Σανταμούρη 6,Κουτσοδήμου 2, Ντυρμίσι, Καραγιαννακη 11(1),Δρακοπούλου, Τζινλή,Νάκου 2,Μωραίτη 11(1),Κατσοχειράκη 3(1).

Αθηναϊκός - Ηλιούπολη 68-75
Διαιτητές: Γιαννακόπουλος Φ.-Παπαγεωργίου
Τα δεκάλεπτα: 25-18, 40-42, 54-59, 68-75
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ (Παναγόπουλος): Κλείτσα 2, Καμμένου 18 (6), Ευμορφοπούλου 14 (1), Τριανταφύλλου 2, Καλημέρη 4, Χελιώτη 14, Τάρλα 2, Οικονομάκη 4 (10 ριμπάουντ), Τσιμπίδη 8 (2).
ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ (Γερεουδάκης): Δασκαλοπούλου 25 (6), Χατζηλεοντή 18 (3), Γούλα 8 (1), Νεαρχάκου 7, Οικονομίδου 13, Παπαδοπούλου 2, Δαμουλάκη 2, Καρανάσιου, Αλεξία.

Φοίνικας Πειρ.-Πρωτεας Βούλας 55-72
Διαιτητές: Αυγερινός-Γαρατζιώτης
Δεκαλεπτα 13-20, 23-43,41-62,55-72
ΦΟΙΝΙΚΑΣ (Αραπης, Καραγανης) Γιγουρτακη 2,Μαγγίνα 6,Ξεπαπαδεα 7(1),Δανδουλακη Αλ. 6,Βράκα 9,Καψοκολη 4,Κουταλιανού 4,Καρέλα 2,Οικονομόπουλου,Δανδουλακη Μαρ. 9(2) Παπαδοπούλου 6(1),Μοσχονά
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ (Τσεμπέρης,Ρουμάνι): Χατζηνικολάου,Κίτσιου, Θεοδώρου 8,Κολλάτου 15(3),Κουζούκα 1,Χατζηγιακουμή 12(2),Σακελλαρίου 6(1),Πεντέλη,Αναστασοπούλου Μ 9,Καλογερία 4, Αναστασοπούλου Χ. 17(2).
 

Αγία Παρασκευή - ΕΦΑΟ Ζωγράφου  59-60
Διαιτητές: Kηπώσης, Σπυριδάκης
Δεκαλεπτα:16-14, 33-32, 43-43, 59-60
ΓΣΑΠ (Γκουζίνη) Κασδαγλη 8, Στούπα 14(4), Σιγιώργη10, Κοντογιάννη10(2), Γρίσπου 6, Ευαγγελάτου, Πετυχάκη 9, Κριμιτζά 2, Κόρμπου, Μπεζαίτη, Κυρκοπούλου.
ΕΦΑΟΖ ( Βερροιόπουλος, Φατούρος):  Κυριου, Μπαλαμπάνη , Μούκα 7(1), Βαμβακά 7, Μάνου 2, Ζουρνή 13, Κεσσέ 10, Στεφανίδου 2, Κουρούβανη, Κιουρτζίδου, Χονι, Μυλωνάκη 19(2).

Η βαθμολογία

1. Πρωτέας Βούλας    11    
2. Πανιώνιος    10    
3. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    10    
4. ΓΣ Ηλιούπολης    9    
5. Αθηναϊκός    9    
6. Εύνικος  8
7. ΓΣ Αγίας Παρασκευής    8    
8 Φοίνικα Πειραιά    7    
9. Αετός Καλλιθέας    7    
10. Αιγέας Χίου    6    
11. Δαναοί Αργους    5    

*Πανιώνιος, Αθηναϊκός, ΓΣ Ηλιούπολης, Δαναοί Αργους, Εύνικος και Φοίνικας Πειραιά έκαναν το ρεπό του

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 1/12)

Αιγέας Χίου-Δαναοί Αργους
Πανιώνιος-Αθηναϊκός
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-Φοίνικα Πειραιά
Πρωτέας Βούλας-Εύνικος
ΓΣ Ηλιούπολης-ΓΣ Αγίας Παρασκευής
Ρεπό: Αετός Καλλιθέας      

2ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Παναθλητικός-ΜΕΝΤ 90-30
Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός 36-50
Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 53-49
Αρης-Πιερικός Αρχέλαος 61-30
ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας 63-81
Ηρακλής-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 61-39 
 
Αναλυτικά τα παιχνίδια

Παναθλητικός-ΜΕΝΤ 90-30
Διαιτητές: Κωνής-Τζαγκάτζης
Δεκάλεπτα: 25-9, 55-15, 80-21, 90-30
ΠΑΝΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 16, Σταμπή 12(2), Γιαννοπούλου 4, Μπαξεβάνου 5, Σαράντη, Τράντα 12, Μπασσιά 7, Γράψα, Βαντσιούρη 13(3), Καραμπατζάκη 15, Σιδηροπούλου 4, Αντωνίου Ι. 2.
ΜΕΝΤ (Τζιότζιος): Γενναίου 2, Μουμτζή 6, Φειδά, Κουλακιώτη 9, Γιαννουσίου 5, Παπαδοπούλου 2, Μπουντούκα, Ψαρέλη 4, Αβρονιδάκη 2. 

Ασπίδα Ξάνθης-Απόλλων Καλαμαριάς 53-49
Διαιτητές: Λάλλα-Καντζουρίδς
Δεκάλεπτα: 19-9, 29-26, 39-40, 53-49
ΑΣΠΙΔΑ ΞΑΝΘΗΣ (Καρά Αχμέτ): Παυλάκη 15(1), Καραλίδου Σ. 2, Μαμαλίγκατζη 9, Φραγκιουδάκη 3, Καραλή 2, Αντώνογλου, Πετρίδου, Θωμαϊδου, Μωυσένκου, Σουλιώτη 4, Καρακώστα 5, Βαρελτζή 10.
ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ (Καρακασίδου): Οικονόμου 8, Σιφναίου 4, Παλάνη 9(1), Καλαντίδου 6, Ιγγλέζου 5(1), Διαμαντοπούλου, Διαμαντίδου 7, Καϊμακτσή 6, Μαϊδάτση 2, Ζηππίδου 2.

Ολύμπια Λάρισας-Πανσερραϊκός 36-50
Διαιτητές: Τσάλλας-Μπούγλος Γ.
Δεκάλεπτα: 6-12, 16-24, 25-30, 36-50
ΟΛΥΜΠΙΑ ΛΑΡΙΣΑΣ (Λότφι): Τζέλιου, Τσούρβα, Καρτσαμάρη, Μοδέα, Τέλιου, Μπουζάκη, Λιάσκου 3(1), Μιχαηλίδου 21(3), Πατούνη 8(2), Καλίδη 4(1), Κλεισιάρη.
ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 9(1), Γαϊτάνη 11(2), Τσάντα 10(2), Μπακιρτζίδου 3, Θανοπούλου 7(1), Πελτέκη 11(1), Μαμούδη, Πιτσιάβα, Γκανάτσιου, Γκέκα, Δαμιανάκου.

Αρης-Πιερικός Αρχέλαος 61-30
Διαιτητές: Γιαννούλης Αν.-Λαζαρίδης
Δεκάλεπτα: 21-13, 32-14, 54-21, 61-30.
ΑΡΗΣ (Συρόπουλος): Καζαμία 1, Καρβουνιάδου 4, Μαρίνη 8, Στεργάκη 4, Τσαμπούρη 9(3), Ευσταθίου, Σλούκα 6, Βεντούρα 5, Δροσούνη 6, Νάστου 15, Βλάχου 1, Κυρπιζλίδου 2.
ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ (Χατζηιωάννου-Ξηρομερίτης): Καραλή, Κιολέογλου, Μάντζου 2, Ντριστέλλα 2, Γκοτζαμάνη 2, Μπαγκλαρίδου 4, Μπουμπουλέντρα 3, Καρατάσιου 3, Αρτεμισίου 11, Ζαρκανέλα, Καζαναράκη 3, Παπαζιώγα.

Ηρακλής-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 61-39
Διαιτητές: Αγραφιώτης Β.-Ντόντης
Δεκάλεπτα: 15-10, 29-19, 48-28, 61-39
ΗΡΑΚΛΗΣ (Λαμπρόπουλος-Κατωπόδη): Τσουμπερλή, Τζίκου 2, Παγκαλίδου, Παπαβασιλείου 13(2), Σακουλάκη 8(2), Λογδανίδου 11, Γιαννούδη 9, Παππά, Μυγδαλιά 4, Βασιλειάδου 11, Θωμά 3(1). 
ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΝΕΟΥ ΡΥΣΙΟΥ (Μύρβαλη): Μπαλλά, Κωστανάκη 1, Σουλιώτη, Τσαλή 2, Καλογρίδου 1, Καλομιτσίνη 8, Κανέλλογλου 2, Βατσιτσίδου 17(1), Παπαδάκη 4, Κουλουμπή 2, Κοκκίνου 2.

ΑΣ Πανόραμα-ΑΕ Πυλαίας 63-81
Διαιτητές: Πιπλιός-Τζεκάκης
Δεκάλεπτα: 18-26, 30-47, 47-64, 63-81
ΑΣ ΠΑΝΟΡΑΜΑ (Μαυρίδης): Καζαντζή Β. 16(2), Νικολαϊδου 3, Αραμπατζή, Ριτζαλέου 7, Νάκη 3(1), Καζαντζή Σ. 15, Σιακαβάρα, Δαιμονάκου 10, Βασλαματζή 5, Χατζηθεοδώρου 2, Δέλλιου 2.
ΑΕ ΠΥΛΑΙΑΣ (Λίτσου): Αντωνιάδου 12, Αρσένογλου 4, Γράψα 13(2), Λάλου 10, Τζιαμπάζη 8(2), Πετρίδου 6, Παπαρδέλα 17(3), Πουλάκη, Δεληγιάννη 6, Κουράτορα 5(1).

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός    11    
2. Αρης    10    
3. Πανσερραϊκός    10    
4. Ηρακλής    10    
5. ΑΕ Πυλαίας    10    
6. Πιερικός Αρχέλαος    10    
7. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου    9    
8 Απόλλων Καλαμαριάς    9    
9. Ασπίδα Ξάνθης    8    
10. ΜΕΝΤ    7    
11. Ολύμπια Λάρισας    7    
12. ΑΣ Πανόραμα    6    

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (7η, 1/12)

ΜΕΝΤ-ΑΣ Πανόραμα
ΑΕ Πυλαίας-Αρης
Πιερικός Αρχέλαος-Ηρακλής
Απόλλων Καλαμαριάς-Ολύμπια Λάρισας
Πανσερραϊκός-Παναθλητικός
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Ασπίδα Ξάνθης

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ