Α2 Γυναικών: Τα αποτελέσματα της 15ης αγωνιστικής

Written by  Φεβ 02, 2020

Με την 15η Αγωνιστική συνεχίστηκε το πρωτάθλημα της Α2 Γυναικών.

1ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Πανιώνιος-Εύνικος 69-59
Πρωτέας Βούλας-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 55-66
Αθηναϊκός-ΑΟ Άργους Οι Δαναοί 80-32
Αετός Καλλιθέας-Φοίνικας Πειραιά 34-76
Αιγέας Χίου-Αγ. Παρασκευή 41-69

Αναλυτικα τα παιχνίδια

Αετός Καλλιθέας-Φοίνικας Πειρ.34-76
Διαιτητές: Πετράκης-Αντωνέλου
Δεκαλεπτα 5-20,13-38, 22-48, 34-76
Αετός Καλλιθέας (Σταυρακόπουλος,Μηνάς): Γραμματικού  7, Μηνα 10(1), Νατούδη, Σανταμούρη, Κουτσοδήμου 5, Ντυρμιση, Μωραΐτη 6, Κατσοχειράκη, Τζινλή 6.
Φοίνικας (Αραπης, Καραγανης) Γιγουρτακη 4 ,Μαγγινα 6,Ξεπαπαδεα 7,Δανδουλακη Αλ. 6(2),Βράκα 7(1),Καψοκολη 8,Παπαποστολου,Καρέλα 2,Οικονομόπουλου 13(2),Δανδουλακη Μαρ. 17(1) Μοσχονά , Δράκου 6(2) 

Αθηναϊκός - Δαναοί Αργους 80-32
Διαιτητές: Τσίγκου-Τσικριτσάκη
Τα δεκάλεπτα: 14-7, 39-9, 58-22, 80-32
Αθηναϊκός: (Παναγόπουλος): Μήτσα, Κλείτσα 13, Καμμένου 3 (1), Ευμορφοπούλου 13 (1), Κουτσιρίμπα 6, Χελιώτη 6, Καρυοφύλλη 6 (1), Οικονομάκη 18 ,Τσιμπίδη 15 (1).
Δαναοί Αργους (Καπετάνου): Μπενέκη 13 (1), Ζαροκώστα 9,  Γιαννακούλη 1, Αλμπέρτου, Αρβανίτη 4, Κολιπέτσα, Μάρα, Καπετάνου, Καζαρά. 

Πρωτεας Βούλας - ΕΦΑΟ Ζωγράφου 55-66
Διαιτητές: Νικολοπουλου,Γαρηνη
Δεκάλεπτα: 17-20,30-34,42-47,55-66
Πρωτέας Βούλας (Τσεμπερης, Ρουμανη): Χατζηβασίλειου 5(1), Κήτσιου 2, Θεοδώρου, Κολλάτου 16(2), Μπουντούρη 6(2), Χατζηγιακουμη 3(1), Σακελλαρίου, Παντέλη, Αναστασοπούλου Μ. 16, Καλογερία, Αναστασοπούλου Χρ. 7(1), Κουζούκα.
ΕΦΑΟ Ζωγράφου (Μίχα, Φατούρος): Μπαλαμπάνη, Μουκα 3(1), Βαμβακά 4, Λιναρά, Ζουρνή 21, Κεσσέ 23(3), Στεφανίδου 11(1), Κουρούβανη, Κιουρτζιδου, Χόνι, Μυλωνάκη 4, Μάνου.

Η βαθμολογία

1. ΕΦΑΟ Ζωγράφου    26
2. ΓΣ Ηλιούπολης    25    
3. Πρωτέας Βούλας    25    
4. Αθηναϊκός    24    
5. Πανιώνιος    24    
6. ΓΣ Αγίας Παρασκευής    22    
7. Εύνικος    18    
8 Φοίνικα Πειραιά    17    
9. Αιγέας Χίου    16    
10. Αετός Καλλιθέας    15    
11. Δαναοί Αργους    13

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

Φοίνικας Πειραιά-Αιγέας Χίου
Εύνικος-Αετός Καλλιθέας
Δαναοί Αργους-Πανιώνιος
ΓΣ Αγίας Παρασκευής-Πρωτέας Βούλας
ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΓΣ Ηλιούπολης

Ρεπό: Αθηναϊκός
 

2ος Ομιλος - Αποτελέσματα

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Αρης 49-56
Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός 53-76
ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας 94-48
Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς 60-52
Ηρακλής-ΑΣ Πανόραμα 60-52
ΜΕΝΤ-Ασπίδα Ξάνθης 50-56

Αναλυτικά τα παιχνίδια

ΑΕ Πυλαίας-Ολύμπια Λάρισας  94-48
Διαιτητές: Χατζηκώστας-Παπαδόπουλος Γρ.
Δεκάλεπτα: 21-10, 44-24, 55-30, 94-48
ΑΕ Πυλαίας (Λίτσου): Χρυσοστομίδου, Αντωνιάδου 10, Γράψα 23(4), Λάλου 3, Τζιαμπάζη 6(2), Πετρίδου 12(2), Παπαρδέλα 22, Δεληγιάννη 12, Καράτορα 6(2).
Ολύμπια Λάρισας (Λότφι): Τέλιου, Μαργαρίτη 3(1), Ψαρρή 2, Λιάσκου 8,  Κλεισιάρη 6(2), Τσιούρβα 14, Καρτσαμάρη 15(2). 

Πιερικός Αρχέλαος-Παναθλητικός 53-76
Διαιτητές: Δημουλάς-Γιατρόπουλος
Δεκάλεπτα: 14-13, 29-42, 35-64, 53-76
Πιερικός Αρχέλαος (Χατζηιωάννου): Καραλή, Κιολέογλου 18 (2), Μάντζου 4, Ντριστέλλα 4, Γκοτζαμάνη 4, Λάππα, Μπαγκλαρίδου, Καρατάσιου 11 (1), Αρτεμισίου 11 (1), Ζαρκανέλα 1, Καζαναράκη, Μάντη.
Παναθλητικός (Διαβολεμένου-Γιαννάτση): Χαιριστανίδου 14, Γιαννοπούλου 25, Μπαξεβάνου 1, Σαράντη, Καραμπατζάκη 19, Τράντα 3, Μπασσιά 4, Βαντσιούρη 2, Σταμπή 4 (1), Σιδηροπούλου 4, Μπατή.


Πανσερραϊκός-Απόλλων Καλαμαριάς  60-52
Διαιτητές: Λαζαρίδης-Τσαούση
Δεκάλεπτα: 16-10, 31-22, 45-37, 60-52
Πανσερραϊκός (Καρατσομπάνης): Χωλοπούλου Σ. 8, Γαϊτάνη 12(2), Τσάντα 7(1), Μπακιρτζίδου 14, Θανοπούλου 2, Πελτέκη 2, Κουτούση 11, Πιτσιάβα 4, Γκανάτσιου, Γκέγκα, Δαμιανάκου, Βάννα.
Απόλλων Καλαμαριάς (Καρακασίδου): Σιφναίου 5, Φλώρου 4,  Ιγγλέζου 5, Καλαντίδου 2, Διαμαντίδου 22(1), Καϊμακτσή 7(1), Μαϊδάτση, Διαμαντοπούλου 7.

Αναγέννηση Νέου Ρυσίου-Αρης 49-56
Διαιτητές: Παπαθανασίου-Παπαδόπουλος Κ.
Δεκάλεπτα: 13-20, 25-31, 37-42, 49-56
Αναγέννηση Νέου Ρυσίου (Μύρβαλη): Μπαλλά 2, Κωστανάκη, Σουλιώτη, Τσαλή 2, Καλογρίδου, Καλομιτσίνη 17(3), Κανέλλογλου, Βατσιτσίδου 15(2), Παπαδάκη 8, Κουλουμπή 5.
Αρης (Συρόπουλος): Μαρίνη 13, Παπαϊωάννου 9, Τσαμπούρη 7(1), Νταουντάκη 2, Ευσταθίου, Σλούκα 7, Κυρπιζλίδου 4, Στεργάκη, Νάστου 13, Κασαπίδη 1, Καρβουνιάδου.
 

Η βαθμολογία

1. Παναθλητικός        29
2. Ηρακλής      27
3. Αρης            27
4. Πανσερραϊκός        25
5. ΑΕ Πυλαίας 24
6. Αναγέννηση Νέου Ρυσίου 23
7. Πιερικός Αρχέλαος 23
8. Απόλλων Καλαμαριάς        20
9. Ασπίδα Ξάνθης      19
10. ΑΣ Πανόραμα       19
11. Ολύμπια Λάρισας 17
12 ΜΕΝΤ        16

*Ο Ηρακλής έχει ένα μηδενισμό

Η επόμενη αγωνιστική (16η, 9/2)

Ολύμπια Λάρισας-ΜΕΝΤ
Παναθλητικός-ΑΕ Πυλαίας
ΑΣ Πανόραμα-Πιερικός Αρχέλαος
Αρης-Ηρακλής
Ασπίδα Ξάνθης-Πανσερραϊκός
Απόλλων Καλαμαριάς-Αναγέννηση Νέου Ρυσίου

Περισσότερα σε λίγο... 

Leave a comment

Make sure you enter all the required information, indicated by an asterisk (*). HTML code is not allowed.

Stavros, 12:12 μμ