"2Χ2" με κατοστάρα για την Σέπσι της Παυλοπούλου

Written by  Νοε 28, 2020
Το "2Χ2", στο πρωτάθλημα Ρουμανίας έκανε η Σέπσι που αντιμετώπισε για τη 2η αγωνιστική της διοργάνωσης την Ολύμπια και επικράτησε με το επιβλητικό 104-58.
Ισορροπημένο το παιχνίδι στο ξεκίνημα του με την Σέπσι να διατηρεί ένα ελαφρύ προβάδισμα μέχρι το 5ο λεπτό οπότε και οι γηπεδούχες προηγήθηκαν με 15-14. Οι νταμπλούχες Πολωνίας πέρασαν εκ νέου μπροστά με 16-15 και με ένα σερί 8-0 διαμόρφωσαν το 22-15, για να ολοκληρωθεί το πρώτο δεκάλεπτο με 28-21. Στην δεύτερη περίοδο η Σέπσι μπήκε πιο δυναμικά και έφτασε σε διαφορά με διψήφιο αριθμό πόντων (+12) στο 7:40 (36-24). Με πατημένο το γκάζι η διαφορά έφτασε στους 23 πόντους και το 54-31 που ήταν το σκορ του πρώτου ημιχρόνου. Ίδια η εικόνα και στο δεύτερο μισό του παιχνιδιού με το 87-45 του τρίτου δεκαλέπτου αλλά και το τελικό 104-58 να έρχονται με χαρακτηριστική άνεση για την Σέπσι, που διπλασίασε τις νίκες της στο πρωτάθλημα.

Η Πηνελόπη Παυλοπούλου αγωνίστηκε 12:23, έχοντας 2 ριμπάουντ, ένα αμυντικό και ένα επιθετικό και 3 ασίστ.

Τα δεκάλεπτα: 21-28, 31-54, 45-87, 58-104