Στις λεπτομέρειες η Nou Basquet Femeni

Written by  Δεκ 13, 2020

Η Nou Basquet Femeni αντιμετώπισε την Picken Claret για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Ισπανίας. Η ομάδα της Δήμητρας Καμπουράκη δεν τα κατάφερε και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 71-73.

Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι από την αρχή με τις δύο ομάδες να βρίσκονται κοντά στο σκορ. Στο ημίχρονο οι φιλοξενούμενες προηγούνταν με 5 πόντους (32-37). Τα δύο τελευταία δεκάλεπτα ήταν μοιρασμένα καθώς στην τρίτη περίοδο οι φιλοξενούμενες πάτησαν γκάζι ενώ στην τελευταία η Femeni προσπάθησε να κλέψει την νίκη σκοράροντας 27 πόντους αλλά δεν ήταν αρκετό.

Η Δήμητρα Καμπουράκη έπαιξε 23' και πέτυχε 6 πόντους ( 3/7 δίποντα) ενώ είχε 3 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 16-15, 32-37, 44-61, 71-73.