Μεγάλη νίκη για τη Nou Basquet Femeni

Written by  Ιαν 24, 2021

Μεγάλη νίκη πέτυχε η Nou Basquet Femeni της Δήμητρας Καμπουράκη στην έδρα της επικρατώντας της La Salle Melilla με 83-62 για την 17η αγωνιστική.

Από την αρχή η Nou Basquet Femeni επέβαλε τον ρυθμό της και αυτό φάνηκε όταν και προηγήθηκε με 26-15 στο πρώτο δεκάλεπτο. Παίζοντας ωραίο μπάσκετ μοίρασε 22 ασίστ ενώ μάζεψε και 39 ριμπάουντ. Η διαφορά δεν άλλαξε σημαντικά στο δεύτερο ημίχρονο και μόνο στην τελευταία περίοδο πάτησε γκάζι και με επιμέρους σκορ 24-12 έβαλε τέλος στα όποια σενάρια ήττας ενώ σκόραραν σχεδόν όλες όσες παίκτριες χρησιμοποιήθηκαν.

Η Δήμητρα Καμπουράκη αγωνίσθηκε 18' και πέτυχε 2 πόντους ενώ είχε 2 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 26-15, 40-30, 59-50, 83-62