Με αντεπίθεση στο δεύτερο ημίχρονο συνεχίζει αήττητη η Γκτύνια

Written by  Φεβ 20, 2021

Η Arka Gdynia συνεχίζει να οδηγεί την κούρσα του πρωταθλήματος Πολωνίας αήττητη. Αυτή την φορά απέναντι της βρέθηκε η 1KS Sleza Wroclaw την οποία νίκησε με 71-65, με αντεπίθεση το δεύτερο ημίχρονο και με την Άρτεμις Σπανού να πραγματοποιεί πολύ καλή εμφάνιση.

Στο πρώτο ημίχρονο οι νταμπλούχες Πολωνίας δυσκολεύτηκαν αρκετά και αυτό είχε ως αποτέλεσμα να είναι πίσω στο σκορ στο ημίχρονο με 40-29. Αυτό όμως άλλαξε στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στην τρίτη περίοδο όπου με το επιμέρους 22-8 πήραν τα ηνία του αγώνα συνεχίζοντας το ίδιο επιθετικά και στην τελευταία περίοδο, για να έρθει το τελικό 71-65 με το οποίο συνεχίζουν την αήττητη πορεία τους.

Η Άρτεμις Σπανού αγωνίσθηκε 29'04" και πέτυχε 16 πόντους (7/8 δίποντα, 2/5 βολές) και είχε 8 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Τα δεκάλεπτα: 13-24, 29-40, 51-48, 71-65.