Επιστροφή στις νίκες για την A3 Umea Basket της Λούκα

Written by  Νοε 27, 2021
Η A3 Umea Basket επικράτησε της Hogsbo, εκτός έδρας, με 96-72, στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος Σουηδίας.

Στην αρχή ο αγώνας ήταν ισορροπημένος με τις δύο ομάδες να συμβαδίζουν στο σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο όμως η A3 Umea Basket ανέβασε την απόδοσή της και τρία λεπτά πριν λήξει το ημίχρονο προηγήθηκε με 36-46 ενώ με την εκπνοή η Hogsbo μείωσε σε 39-48. Ίδιο σκηνικό και στα επόμενα δεκάλεπτα με την A3 Umea να διατηρεί μέχρι το τέλος το προβάδισμα της και να σημειώνει την έκτη νίκη της, σε εννιά αναμετρήσεις, καθώς έχει έναν αγώνα λιγότερο.

Η Βασιλική Λούκα αγωνίσθηκε 20'39" και πέτυχε 2 πόντους (1/4 δίποντα) ενώ είχε 4 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κόψιμο.

Τα δεκάλεπτα: 23-21, 39-48, 54-67, 72-96.